Festyn Rycerski w Kartuzach z atrakcjami dla całej rodziny

niedziela, 31 lipca 2016 r., 18:14
fot. MD-Z

Park Solidarności w Kartuzach zmienił się w niedzielne popołudnie w średniowieczne miasteczko. Wszystko za sprawą Festynu Rycerskiego, który zorganizowała fundacja Pomorskie Centrum Pomocy Alkoholikom i ich Rodzinom. W jego trakcie chętni mogli zobaczyć m.in. jak wyglądał rycerski rynsztunek i jak żyli przedstawiciele różnych klas.

Festyn był pełen najróżniejszych atrakcji, nawiązujących do tematyki imprezy, czyli rycerstwa. Chętni mogli zobaczyć jak wyglądało uzbrojenie średniowiecznego rycerza, poznali stroje i codzienne życie różnych warstw społecznych. Uczestnicy festynu mieli okazję również poznać tajniki kaligrafii, zobaczyć, jak wyglądała praca garncarza i średniowieczne zabawy.

- W powiecie kartuskim w sezonie letnim dzieje się bardzo dużo, trudno znaleźć pomysł niepowtarzalny. Doszliśmy do wniosku, że każde dziecko na pewnym etapie marzy o byciu rycerzem lub królewną. Stąd pomysł na imprezę rycerską. Chcemy pokazać, że również dziś można żyć zgodnie z etosem rycerskim. Przygotowaliśmy wiele punktów zarówno typowo rycerskich, jak i rzemieślniczych, a także informacyjnych i profilaktycznych, wszystko w klimatach rycerskości i średniowiecza - podkreślała Magdalena Borkowska koordynatorka z fundacji - Pomorskie Centrum Pomocy Alkoholikom i ich Rodzinom.

- Do współpracy zaprosiliśmy grupę rekonstrukcyjną Kuźnia Kultury. Bardzo cieszymy się, że pogoda dopisała i pojawiło się tak wielu gości - dodała.

Festyn zorganizowano dzięki dotacji starostwa powiatowego na realizację zadań publicznych.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.