Nowy wóz ratowniczo - gaśniczy dla ochotników z Sulęczyna

poniedziałek, 1 sierpnia 2016 r., 13:22
fot. nadesłane/Robert Roda

Ma napęd na cztery koła. Posiada zbiornik o pojemności 3.500 litrów wody oraz autopompę o wydajności 2.500 litrów wody na minutę. Wyposażony jest w drabinę, działko - szybkie natarcie, maszt oświetleniowy, wyciągarkę, krótkofalówki, latarki - mowa o nowym nabytku Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulęczynie, średnim wozie ratowniczo - gaśniczym marki IVECO.

Do tutejszych druhów trafił wprost z linii produkcyjnej w Bielsko-Białej. Zastąpi on wysłużonego Jelcza, który w dalszych latach będzie służył ochotnikom z powiatu starogardzkiego. Oficjalne wprowadzenie do podziału nowego wozu ma nastąpić jeszcze w tym tygodniu.

Tym samym ochotnicy z Sulęczyna będą mieli do dyspozycji pięć samochodów, w tym gaśniczy Marcedes, Iveco do ratownictwa technicznego, Iveco z łodzią do ratownictwa wodnego, czy terenowy wóz operacyjny.

Nowy wóz bojowy kosztował 750.000 zł. Jego zakup był możliwy dzięki wsparciu finansowemu uzyskanemu od Urzędu Gminy Sulęczyno, Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach, Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku, Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku, Lasów Państwowych oraz środków własnych miejscowej jednostki.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku tutejsi druhowie w czynie społecznym rozbudowali remizę o dodatkowe dwa boksy garażowe właśnie pod nowy wóz bojowy.

Poświęcenia zarówno nowego samochodu, jak i boksów garażowych nastąpi 22 października podczas uroczystych obchodów 100-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulęczynie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.