Nadchodzi weekend - sprawdź propozycje i zaplanuj czas

środa, 3 sierpnia 2016 r., 14:43

Noc pod Gwiazdami i Zlot Pojazdów z PRL-u, Ostrzyckie Lato, Półmaraton Stolema, koncerty muzyki kameralnej, wystawy i projekcje kina plenerowego - zbliżający się weekend będzie obfitował w wiele interesujących wydarzeń. Sprawdź wszystkie propozycje i wybierz najlepszą dla siebie.

Piątek

Kino w plenerze

W piątek w Parku Solidarności w Kartuzach zobaczyć będzie można ostatnie seanse plenerowego kina letniego. Od godz. 18 wyświetlane będą trzy filmy. Na początek zaplanowano seanse dla dzieci, które będą mogły obejrzeć bajki pt. "Jaś i zaczarowana fasola" oraz "Księgę dżungli". Na godz. 20 zaplanowano projekcję filmu pt. "Marzyciel". To opowieść o twórcy "Piotrusia Pana", w której główne role grają Johnny Depp i Kate Winslet.

Sobota

IV Półmaraton Stolema

W sobotę o godz. 9 we Wdzydzach Kiszewskich odbędzie się Półmaraton Stolema. Impreza wpisuje się w cykl "Kaszuby Biegają". Trasę 21-kilometrowego biegu poprowadzono drogami szutrowymi po przepięknych, urokliwych terenach Nadleśnictwa Kościerzyna. Na wszystkich uczestników czekać będą pamiątkowe medale.


Ostrzyckie Lato

Pierwszy weekend sierpnia w gminie Somonino tradycyjnie upłynie pod znakiem Ostrzyckiego Lata. Impreza od lat ciesząca się niegasnącą popularnością rozpocznie się w sobotę o godz. 14 na parkingu przy Centrum Informacji Turystycznej w Ostrzycach. Na dobry początek organizatorzy zaplanowali program muzyczny dla dzieci pod hasłem "Kolorowy Świat Piosenki". W programie sobotniej zabawy także: muzyczny koktajl największych hitów z zespołem Retro Voice, rozrywka z humorem i zespołem Półtora Gościa, a także spora dawka rocka zaserwowana przez grupę Alternatywa. Gwiazdą wieczoru będzie grupa The Postman - Beatlesi z Polkowic. Po koncercie potańcówka z zespołem Dysk.

W niedzielę zabawa rozpocznie się o godz. 14 programem cyrkowym dla dzieci. Po nim zaplanowano Diabelskie Granie z Kapelą Kazimierza, czyli wspólne muzykowanie na diabelskich skrzypcach. O godz. 17 zabawę w rytmie rock&rolla i lat 50. zapewni zespół Deadly Plants. Od godz. 19.30 na scenie będzie królowało disco polo. Najpierw wystąpi Kamilo, a po nim gwiazda wieczoru - Mejk.

Imprezie towarzyszyć będą: turniej piłki plażowej, zawody wędkarskie dla dzieci i II Żeglarski Puchar Kaszub "Puchar Jeziora Ostrzyckiego" .

Kaszubski Festiwal Filmowy

W sobotę o godz. 17.30 w sali św. Floriana w Baninie odbędzie się projekcja filmu pt. pt. "Królowa Kaszub w Kanadzie". Obraz zostanie wyświetlony w ramach IV Kaszubskiego Festiwalu Filmowego. To już ostatnie ze spotkań cyklu w tym roku. Wstęp wolny.

Noc pod Gwiazdami

W sobotę o godz. 18 w amfiteatrze Szerokowidze w Sierakowicach odbędzie się "Noc pod Gwiazdami". W trakcie imprezy wystąpią - zespół Farba, Faster i Natalia Szroeder. Imprezie towarzyszyć będzie VI Zlot Pojazdów PRL.

Wernisaż wystawy "Na skrzydłach wyobraźni"

W sobotę o godz. 19 w Galerii Refektarz odbędzie się wernisaż wystawy pt. "Na skrzydłach wyobraźni". Swoje prace zaprezentują Krystyna Gronowska-Wantuch - tkanina, Aleksandra Bibrowicz-Sikorska - malarstwo na jedwabiu, Janina Karczewska-Konieczna - rzeźba. Ekspozycję można będzie podziwiać do 30 sierpnia 2016 r.

Kino pod chmurką

Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie zaprasza w sobotę o godz. 21 do kina "pod chmurką". W plenerowym repertuarze znajdują się dwa filmy: "Agentka" - komedia sensacyjna pariodiująca przygody superagenta Jamesa Bonda, którą zobaczyć będzie można o godz. 21 oraz nagrodzona Oscarem za reżyserię "Zjawa" (początek seansu o godz. 23). Wstęp wolny. Rezerwacja miejsc pod nr tel. 58 680-08-48 lub mailowo na adres okis@okis-zukowo.pl.

Niedziela

Festyn Wspólnie - Bezpieczne Chmielno

W niedzielę o godz. 14 na stadionie w Chmielnie po raz trzynasty odbędzie się festyn policyjny pod hasłem "Wspólnie-Bezpieczne Chmielno". W programie: bieg w alkogoglach miedzy pachołkami, pokaz tresury psa w wykonaniu funkcjonariuszy z KPP w Kościerzynie, symulacja pościgu policyjnego, symulacja pożaru samochodu, samochody retro, liczne konkursy dla rodzin, przejażdżki motorówkami, darmowy plac zabaw dla najmłodszych, ognisko oraz grochówka.

Koncert Gospel

W niedzielę o godz. 16 w Parku Solidarności w Kartuzach odbędzie się koncert grupy Black International Gospel Singers. Artyści pochodzący z różnych krajów świata śpiewem gospel wyrażą swoją miłość do Boga.

Letni Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Żukowie

W niedzielę o godz. 17.30 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie odbędzie się pierwszy z czterech koncertów organowych w ramach letniego festiwalu. Wystąpią Patryk Podwojski na organach i Piotr Jankowski na trąbce. Wnętrze żukowskiego kościoła wypełnią utwory J. S. Bacha, T. Albinoniego, K. Szymanowskiego i M. Regera.

XXXIV Kartuski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

W niedzielę o godz. 19 w Kolegiacie w Kartuzach odbędzie się trzecia odsłona Kartuskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Tym razem wystąpią tenor Jacek Szymański i Katarzyna Elżbieta Olszewska na organach. Wstęp wolny.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.