Za szybko i po zniszczonych drogach - mieszkańcy uzupełniają Krajową Mapę Zagrożeń

czwartek, 4 sierpnia 2016 r., 10:28
fot. internet

Spożywanie alkoholu w niedozwolonym miejscu, przekraczanie prędkości, nieprawidłowe parkowanie, czy niewłaściwa infrastruktura drogowa - między innymi takie zagrożenia zgłosili mieszkańcy powiatu kartuskiego w ramach działającej od 1 lipca Krajowej Mapy Zagrożeń. Do tej pory kartuska policja weryfikowała około 70-80 zgłoszeń.

Krajowa Mapa Zagrożeń ma być narzędziem na rzetelne, czytelne zidentyfikowanie oraz przedstawienie skali i rodzaju zagrożeń społecznościom lokalnym oraz instytucjom współodpowiedzialnym za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. W tym czasie na obszarze powiatu kartuskiego zgłoszono około 70-80 zagrożeń.

Głównie dotyczą one przekraczania prędkości między innymi na drodze wojewódzkiej w Dzierżążnie, ulicy Długiej w Kiełpinie, w Garczu, Chmielnie, na ulicy Armii Krajowej w Pępowie, czy drodze krajowej nr 20. Na ulicy Marcina w Łapalicach, ulicy Elżbietańskiej w Żukowie czy Armii Krajowej w Pępowie zwrócono z kolei uwagę na niewłaściwą infrastrukturę drogową.

Wśród zgłoszeń pojawił się także sygnał dotyczący złej organizacji ruchu na ulicy Nowowiejskiej w Borkowie, czy spożywania alkoholu w niedozwolonym miejscu na osiedlu Wybickiego w Kartuzach. Występowanie tych zagrożeń zostały już potwierdzone przez służby.

- W miejsca, gdzie na mapie zaznaczono występowanie zagrożeń, kierowane są policyjne patrole. Funkcjonariusze weryfikują zgłoszenia. Następnie informacje o potwierdzonym zagrożeniu są zamieszczane na mapie - informuje p.o. rzecznika prasowego kartuskiej policji, Magdalena Formela.

Na weryfikację policjanci mają trzy dni.

Funkcjonowanie pilotażowej Krajowej Mapy Zagrożeń zostało przedłużone o kolejny miesiąc. Jeszcze więc przez sierpień każdy może zgłosić służbom zagrożenia, które występują w jego okolicy. Jak korzystać z mapy zagrożeń? Wystarczy, że wejdziesz w ten link. Wybierz interesujący Cię region, a potem oznaczysz jakie zagrożenia występują w Twojej okolicy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.