Kartuzy. Pożar w kotłowni

piątek, 5 sierpnia 2016 r., 11:24
fot. AL

W piątkowe przedpołudnie strażacy interweniowali przy pożarze w kotłowni w jednym z domów mieszkalnych na Nowym Osiedlu w Kartuzach. Na szczęście szybka decyzja jednej z mieszkanek budynku o ewakuacji domowników poskutkowała tym, że żadna osoba nie została poszkodowana w zdarzeniu.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny powiatowego Stanowiska Kierowania w Kartuzach otrzymała około godziny 10.30. We wskazane miejsce natychmiast skierowano trzy zastępy strażaków z JRG Kartuzy.

- Doszło do pożaru w kotłowni, który zaistniał podczas rozpalania w piecu przez chłopaka, mieszkańca domu. Chłopak poinformował o zdarzeniu matkę, która natychmiast przystąpiła do ewakuacji domowników zanim jeszcze doszło do zadymienia pomieszczeń - informuje zastępca komendanta PSP w Kartuzach, st. kpt. Fryderyk Mach.

Jak dodaje, działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru oraz oddymieniu wszystkich pomieszczeń za pomocą agregatu oddymiającego. Sprawdzono też budynek pod kątem pozostałości gazów.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.