Fundacja PCPAiIR zaprasza na porady prawne, spotkania z psychologiem i grupą motywacyjną

piątek, 5 sierpnia 2016 r., 11:45
fot. archiwum/MD-Z

Fundacja Pomorskie Centrum Pomocy Alkoholikom i ich Rodzinom działa od ponad roku. Służy wsparciem dla osób zmagających się z chorobą alkoholową i ich bliskim. Organizacja podejmuje wiele cennych inicjatyw. Zaprasza do udziału w bezpłatnych spotkaniach z psychologiem, prawnikiem i grupą motywacyjną. Fundacja prowadzi też zbiórkę artykułów szkolnych na wyprawki dla potrzebujących dzieci.

Bezpłatne porady psychologa, prawnika i grupa motywacyjna

W każdy czwartek w godz. 16-20 w siedzibie fundacji przy ul. Kościerskiej 11i w Kartuzach dyżuruje psycholog. Osoby uzależnione mogą skorzystać z bezpłatnych porad. Zapisy na spotkania prowadzi Ewa Kowalska pod nr. tel. 539 001 500. W każdy wtorek w godz. 15 - 19 odbywają się natomiast spotkania grupy motywacyjnej.

- Spotkania z psychologiem i grupą motywacyjną przeznaczone są dla osób, które zaczynają zauważać swój problem alkoholowy, ale nie są przekonani o konieczności podjęcia terapii. Zapraszamy też osoby, które ją ukończyły lub są w terapii a jednak w dalszym ciągu mają problemy, które płyną z niskiej motywacji - informuje Ewa Kowalska, koordynatorka fundacji.

W każdy piątek w godz. 14-16 w siedzibie fundacji skorzystać można z bezpłatnych porad i konsultacji prawnych.

Zbiórka wyprawki szkolnej

Fundacja prowadzi też zbiórkę wyprawki szkolnej dla potrzebujących dzieci.

- Ubiegłoroczna zbiórka zakończyła się sukcesem, wiele dzieci otrzymało pełne wyprawki szkolne. Zebraliśmy tornistry, piórniki, materiały plastyczne, zeszyty, bloki i wiele innych przedmiotów szkolnych. Dlatego też podjęliśmy trud przeprowadzenia II edycji zbiórki. Liczymy, że i tym razem znajdzie się wielu darczyńców - podkreśla koordynatorka fundacji Magdalena Borkowska.

Akcja ma na celu zebranie artykułów papierniczych, plastycznych oraz szkolnych m.in. zeszytów, kredek, długopisów, piórników, tornistrów. Dary można przynosić do biura fundacji lub mogą je odebrać z konkretnego miejsca wolontariusze. Szczegółowych informacji o zbiórce udziela Magdalena Borkowska pod nr. tel. 539 001 600.

Zbiórka trwa do 21 sierpnia.

Powiatowy Konkurs Fotograficzny

Fundacja zaprasza także do udziału w konkursie fotograficznym pt. "Wakacje bez uzależnień". Konkurs skierowany jest do mieszkańców powiatu kartuskiego, a jego celem jest promowanie zachowań prozdrowotnych - kształtowanie postaw i zachowań zgodnych z zasadami zdrowego i bezpiecznego stylu życia, zachęcenie do aktywności artystycznej i pogłębienie wiedzy o uzależnieniach. Na konkurs każdy uczestnik może przesłać maks. 3 fotografie, dotychczas niepublikowane. Prace można dostarczyć poprzez: e-mail - biuro@fundacjapomorskie.pl, pocztą na adres: ul. Kościerska 11i, 83-300 Kartuzy lub dostarczyć osobiście do Fundacji. Prace konkursowe można zgłaszać do 31 sierpnia.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.