Kaszubska Poniewierka - bieg dla prawdziwych twardzieli już 17 września!

piątek, 5 sierpnia 2016 r., 13:42
Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne fot. archiwum

Ultramaraton Kaszubska Poniewierka to 100-kilometrowy bieg przełajowy o charakterze górskim. Swój początek bierze u podnóża Wieżycy, a metę zaplanowano w Sopocie. Skierowany jest to prawdziwych twardzieli. Podejmujesz wyzwanie? Zapisy trwają do 15 września!

Równo o 3 w nocy 17 września kaszubskie szlaki rozświetlą blisko dwie setki czołówek śmiałków, którym nie straszny będzie stukilometrowy dystans. Prawdziwi twardziele wezmą bowiem udział w ultramaratonie Kaszubska Poniewierka, który to nie przez przypadek nosi właśnie taką nazwę.

- Zapraszamy Was do ostrego, maksymalnego i nieuniknionego sponiewierania. My zajmujemy się organizacją. Wam pozostawiamy pot na czole, ból mięśni i tonę satysfakcji - zapraszają organizatorzy.

Bieg na dystansie 100 km rozpocznie się u podnóża Wieżycy w Koszałkowie. Trasa będzie prowadzić przez Kartuzy, Skrzeszewo, ulicę Kartuską w Gdańsku, Dolinę Radości, a zakończy się w Sopocie. Jak podkreślają organizatorzy, trasa zahacza o takie zakątki jak jezioro Ostrzyckie, punkt widokowy Jastrzębia góra, Jar Raduni i wiele innych Perełek pomorza. A pomiędzy nimi kilometry leśnych szlaków, polnych dróżek i trochę asfaltu.

Podejmujesz wyzwanie? Pokonaj własne słabości i zmierz się sam z sobą! Zapisywać można się do 15 września, klikając w ten link.

Dla nieco mniej odważnych, organizatorzy przygotowali także bieg na dystansie 30 km. Jego start zaplanowano w Gdańsku na ulicy Kartuskiej z metą w Sopocie.

Więcej informacji o Ultramaratonie Kaszubska Poniewierka można uzyskać tutaj.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.