Kartuzy. Zbliża się 50-lecie "Mechanika" - zobacz drugą część archiwalnych zdjęć

poniedziałek, 8 sierpnia 2016 r., 13:52
fot. nadesłane/ Zespół Szkół Technicznych w Kartuzach

Za kilka tygodni Zespół Szkół Technicznych im. Floriana Ceynowy w Kartuzach świętować będzie 50-lecie swojego istnienia. Przygotowaliśmy kolejną część, udostępnionych przez szkołę, archiwalnych zdjęć opowiadających o historii "Mechanika", jego uczniach i pracownikach.

Już 16 września Zespół Szkół Technicznych w Kartuzach, popularnie zwany "Mechanikiem" świętować będzie jubileusz 50-lecia swojego istnienia. Technikum Mechaniczne i Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 2 w Kartuzach rozpoczęły działalność 1 września 1966 roku. Dziś placówka jest w powiecie kartuskim liderem kształcenia zawodowego i technicznego. Uroczystości rozpoczną się od mszy św. pod przewodnictwem bpa Ryszarda Kasyny. W ramach obchodów zaplanowano też uroczystą akademię w szkole oraz Bal Absolwenta. Dyrekcja i pracownicy ZST zapraszają na niego wszystkich chętnych. Szczegółowe informacje o tym wydarzeniu można uzyskać na stronie internetowej szkoły.

Zachęcamy również do przejrzenia pierwszej części archiwalnych zdjęć, które opublikowaliśmy pod koniec lipca.

Zapraszamy wszystkich byłych uczniów i pracowników szkoły do podzielenia się swoimi wspomnieniami i nadsyłania zdjęć. Pierwsze fotografie już otrzymaliśmy, czekamy na kolejne. Przygotujemy z nich trzecią galerię. Zdjęcia można przesyła e-mailem na adres - redakcja@kartuzy.info.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.