Nietrzeźwy senior bez uprawnień za kierownicą

wtorek, 9 sierpnia 2016 r., 10:15
fot. archiwum

W poniedziałek wieczorem policjanci zatrzymali 70-letniego mężczyznę, który prowadził samochód mając w organizmie około jednego promila alkoholu.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali w poniedziałek przed godz. 20 siedemdziesięciolatka, który kierował daewoo nexią. Okazało się, że mężczyzna ma w organizmie jeden promil alkoholu.

- Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami - dodaje Magdalena Formela, p.o. oficera prasowego KPP w Kartuzach.

Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł grzywny.

Kierowanie pojazdem bez uprawnień jest wykroczeniem i grozi za nie kara grzywny.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.