Akt oskarżenia za zdemolowanie klubu w Sierakowicach już w sądzie

środa, 10 sierpnia 2016 r., 11:05
fot. archiwum

Kartuska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem młodym mężczyznom, którzy będą odpowiadali za uszkodzenia spowodowane w klubu w Sierakowicach. Zarzucono im także występek o charakterze chuligańskim, a to powoduje zwiększenie odpowiedzialności karnej sprawców.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło we wrześniu, w nocy podczas odbywającej się w klubie imprezy. Jak relacjonował wówczas właściciel klubu, do lokalu podeszli trzej młodzi mężczyźni. Zaczepiali klientów, więc ochroniarze nie wpuścili ich do środka. Ci w odwecie wybili szyby w obiekcie używając do tego cegieł, zaatakowali ochroniarzy wyrywając im gaz pieprzowy i rozpylili go, obezwładniając personel i klientów. Klubowicze zostali wyprowadzeni na zaplecze. Napastnicy zaś zdemolowali bar, ukradli wzmacniacz i uszkodzili samochód właściciela.

W związku ze zdarzeniem policja zatrzymała początkowo dwie osoby - braci Marcina R. Daniela R. Mieszkańcom gminy Stężyca postawiono zarzut uszkodzenia mienia i kradzieży mienia. Obaj już wcześniej byli notowani przez policję. Zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

W toku podjętych przez funkcjonariuszy działań w związku ze sprawą zatrzymano kolejnego mężczyznę 30-letniego Grzegorza K. Wszyscy trzej zostali postawieni w stan oskarżenia.

- Oskarżeni zostali o to, że działając wspólnie i w porozumieniu dokonali uszkodzenia lokalu powodując straty na około 5.000 zł. Zarzucono im działanie w porozumieniu, publicznie bez powodu okazując rażące lekceważenie porządku prawnego, a więc tzw. występek o charakterze chuligańskim - informuje Prokurator Rejonowy w Kartuzach, Marek Kopczyński.

A to, jak dodaje, powoduje zwiększenie odpowiedzialności karnej. Normalnie sprawcy odpowiadaliby za czyn, którego się dopuścili, od trzech miesięcy do pięciu lat, ale z uwagi na to, że zarzucono im występek chuligański grozi im kara od 4,5 miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Do sprawy będziemy wracać.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.