Angelika Cichocka w olimpijskim półfinale biegu na 1500 m!

sobota, 13 sierpnia 2016 r., 17:46
fot. internet/facebook.com/Angelika Cichocka

Wzrok całego świata od kilku dni skierowany jest na Rio de Jeneiro, gdzie trwają Igrzyska Olimpijskie. Serca Kaszubów mocniej zabiły w nocy z piątku na sobotę, kiedy to w biegu na 1500 metrów wystartowała mistrzyni Europy i trzykrotna mistrzyni Polski pochodząca z Mściszewic - Angelika Cichocka. Zmagania olimpijskie naszej zawodniczki będziemy mieli okazję oglądać jeszcze nie raz.

W nocy z piątku na sobotę odbył się bieg na dystancie 1500 metrów. Polskę w tej dyscyplinie reprezentowała Angelika Cichocka. W swoim biegu była piąta. Tym samym wywalczyła awans do półfinału.

- Za mną trudny bieg eliminacyjny, ale awans do kolejnej rundy wywalczony. Dzięki za kibicowanie. Do zobaczenia w półfinale - napisała na swoich profilu na facebooku biegaczka z Mściszewic.

Bieg półfinałowy odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek o godz. 2.30. Dodajmy też, że Angelika pobiegnie również na dystansie 800 metrów, który zaplanowano na środę.

Przypomnijmy, że Angelika Cichocka to trzykrotna mistrzynia Polski na swoim koronnym dystansie 800m. Dwa lata temu podczas Halowych Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce w biegu na 800 metrów wywalczyła w Sopocie srebrny medal. Natomiast w ubiegłym roku, podczas Halowych Mistrzostw Europy w Pradze również zajęła drugie miejsce.

W tym roku na odbywających się w Amsterdamie Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce wywalczyła złoto na dystansie 1.500 metrów.

28-letnia mistrzyni pochodzi z Mściszewic (gmina Sulęczyno), a urodziła się w Kartuzach.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.