Ostrzyce. Kortez i Dagadana na finale Festiwalu Przyjemności Muzycznych

niedziela, 14 sierpnia 2016 r., 01:56
fot. MSz

Koncert Korteza, znanego muzyka, który w ubiegłym roku wydał swój debiutancki album "Bumerang", zwieńczył ósmą już edycję Festiwalu Przyjemności Muzycznych w Ostrzycach. Wcześniej na scenie wystąpił polsko-ukraiński kwartet Dagadana, przed nimi zaś w duecie zaśpiewali Paweł Ruszkowski i Izabela Krasucka.

Drugi dzień Festiwalu Przyjemności Muzycznych w Ostrzycach cieszył się nieco większą frekwencją niż pierwszy dzień wydarzenia. Na deskach sceny jako pierwszy wystąpił duet Izabeli Krasuckiej, laureatki wielu ogólnokrajowych festiwali i konkursów muzycznych, oraz Pawła Ruszkowskiego, studenta wokalistyki jazzowej na gdańskiej Akademii Muzycznej.

Jako druga wystąpiła Dagadana, czyli czteroosobowa grupa polsko-ukraińska. Jej członkowie łączą różne style muzyczne takie, jak jazz, folk i elektronika. Jak dotąd wydali oni pięć albumów. Ich występ spotkał się ze sporym entuzjazmem publiczności, a członkinie grupy.

Wiele osób uczestniczących w imprezie nie ukrywało, że przyjechały tam głównie na koncert Łukasza Federkiewicza, występującego jako Kortez. Ten pochodzący z podkarpacia muzyk zadebiutował w marcu ubiegłego roku zadebiutował na Liście Przebojów Trójki z utworami takimi, jak: "Od dawna już wiem" oraz "Zostań". Niecały rok temu wydał on debiutancki album "Bumerang", który w 2016 roku zdobył Fryderyka za fonograficzny debiut roku.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.