W długi weekend zatrzymano czterech nietrzeźwych kierowców

wtorek, 16 sierpnia 2016 r., 10:34
fot. archiwum

Podczas ostatniego tego lata długiego weekendu policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego aż czterech nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich spowodował kolizję i próbował uciec z miejsca zdarzenia, kolejny przebił barierki i wypadł z drogi.

Pierwszego amatora jazdy na podwójnym gazie policjanci zatrzymali w piątek o godz. 19.15 w Stężycy. 25-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego jechał Hondą Civic mając w organizmie prawie 1,8 promila alkoholu.

Dwie godziny później, ok. 21.35 w Miechucinie funkcjonariusze zatrzymali 43-latka.

- Mieszkaniec powiatu kartuskiego mając 1,7 promila alkoholu kierował volkswagenem T4, spowodował kolizję z samochodem marki Mazda. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, ale policjanci go zatrzymali - informuje Magdalena Formela, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

W nocy z soboty na niedzielę, o godz. 1.55, policjanci zatrzymali 20-latka, który kierował golfem. Okazało się, że miał ponad 1,8 promila alkoholu.

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany w poniedziałek po południu może mówić o sporym szczęściu. VW Caddy, który prowadził przebił barierki i spadł ze skarpy. 52-letni mężczyzna z ogólnymi potłuczeniami ciała trafił do szpitala. Miał około 1,8 promila alkoholu w organizmie. Podróżował sam.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.