Kartuzy. Magdalena Witczak i Fiori di Musica na finał Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

wtorek, 16 sierpnia 2016 r., 10:51
fot. MSz

W poniedziałkowy wieczór, w kartuskiej kolegiacie miłośnicy muzyki klasycznej i organowej mieli okazję posłuchać sopranu Magdaleny Witczak oraz tria Fiori di Musica. Był to ostatni koncert w ramach tegorocznego Kartuskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

Kartuski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej odbywał się już po raz 34. Koncerty organizowane w jego ramach są skierowane dla miłośników muzyki klasycznej. Tradycyjnie już, jak co roku, odbywały się sierpniowymi i lipcowymi wieczorami w Kolegiacie pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu w gotyckim wnętrzu kartuskiej kolegiaty mogliśmy wysłuchać między innymi organisty, Przemysława Kapituły wraz z duetem lutniowym La Campagna, Macieja Zakrzewskiego wraz z Krakowskim Triem Stroikowym, czy też tenorzysty Jacka Szymańskiego, któremu na organach akompaniowała Katarzyna Elżbieta Olszewska.

Na ostatnim festiwalowym koncercie zaśpiewała sopranistka Magdalena Witczak, wraz z organistką Hanną Dys oraz triem Fiori di Musica. Jego skład to - Angelika Leśniak, skrzypce barokowe, Natalia Kasperczyk, wiolonczela barokowa Natalia Kasperczyk oraz klawesyn Angelika Wesołowska.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.