Tuchom. "Pływanie na byle czym" po raz czwarty

wtorek, 16 sierpnia 2016 r., 11:12
fot. Longina Templin

W tegorocznej edycji na jeziorze Tuchomskim spotkało sie sześć załóg, które walczyły o statuetki i nagrody. Wszystkim ekipom startującym w wodnej imprezie na pewno nie można było odmówić kreatywności. Jury oceniało oryginalne pomysły, wkład pracy, przygotowane stroje i kunszt pływania po wodzie. Zwycięzcą niedzielnej imprezy została jednostka pływająca Eco Piraci z Banina.

II miejsce zajęła drużyna "500+", którą tworzyły panie z KGW w Tuchomiu. III miejsce wywalczył Kazimierz Cieszyński na łajbie o nazwie "Kòłem na wrëje". Kolejne miejsca zajęły pływadła: "Pokój dziecięcy" z Tuchomia, "Łódź kibica" z Miszewa i "Biały patrol" z Grzybna.

Dwóch jednostek nie dopuszczono do wodowania, ponieważ posiadały napęd spalinowy.

Kiedy wszystkie załogi zaprezentowały się jurorom i tłumom widzów, przyszedł czas na wodne życie towarzyskie. Panie z "500+" postanowiły odwiedzić "Kòło na wrëje", które zbudowane było z beczek. Wejście na "pokład" zakończyło się… wspólną kąpielą w jeziorze. Zarówno zawodnicy jak i widownia świetnie się bawili.

Tradycją "Pływania na byle czym" jest mecz piłki nożnej pań o puchar burmistrza żukowskiej gminy. W tym roku członkinie KGW Tuchom pokonały swoje koleżanki z KGW Miszewo. Autorką jedynej bramki była Agnieszka Dobek - Hallman. Na miano najlepszego bramkarza zasłużyła Wanda Bisewska z KGW Miszewo. Niegroźnej, na szczęście, kontuzji podczas meczu nabawiła się zawodniczka Tuchomia Dominika Klawikowska.

Obydwie drużyny oprócz upominków i pucharów od burmistrza Wojciecha Kankowskiego otrzymały jeszcze nagrodę pieniężną od radnego powiatowego Piotra Fikusa.

W programie imprezy było mnóstwo konkursów z nagrodami dla dzieci i dorosłych. Całą imprezę prowadził Jacek Miąskowski.

Organizatorami imprezy były rady sołeckie Miszewa i Tuchomia, KGW obu wsi, firma Dynamic Event i Dworek Oleńka w Tuchomiu. O bezpieczeństwo zadbali strażacy, w tym żukowscy druhowie, którzy asekurowali wodne harce.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.