Weekend z Kaszëbë Music Festiwal, Muzą nad Jeziorkiem, triathlonem i dożynkami

czwartek, 18 sierpnia 2016 r., 12:57
fot. MD-Z

Kaszëbë Music Festiwal, Muza nad Jeziorkiem, dożynki w Stężycy i Triathlon w Chmielnie - to tylko niektóre z propozycji na nadchodzący weekend. Przedostatni weekend tego lata maluje się w imprezowym kalendarzu bardzo interesująco. Sprawdź, gdzie warto się wybrać.

Piątek

VI Letni Festiwal Muzyki Kameralnej
W piątkowy wieczór, o godz. 19 w koście w Gowidlinie odbędzie się ostatni z koncertów w ramach VI Letniego Festiwalu Muzyki Kameralnej. Będzie to wyjątkowe wydarzenie uświetniające jubileusz 150-lecia parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Gowidlinie oraz 10-lecia działalności Chóru Kameralnego Discantus pod dyrekcją Sławomira Bronka. W trakcie koncertu pod dyrygenturą Sławomira Bronka usłyszymy chór Discantus, sopranistkę Marzenę Michałowską i Zespół Instrumentów Dętych Blaszanych.

Sobota

Święto Ryby Jeziornej - XX Zawody Wędkarskie "Media 2016 - Ostrzyce"
W sobotę o godz. 7.30 w Ostrzycach rozpoczną się zawody wędkarskie organizowane w ramach obchodów Święta Ryby Jeziornej. W godz. 11-14 gościom i wędkarzom towarzyszyć będzie muzyka kaszubska, przewidziano także poczęstunek rybny.

Turniej siatkówki plażowej

W sobotę od godz. 9 na boiskach do siatkówki plażowej przy Bazie Wypadowej Hejtus odbywać się będzie turniej siatkówki plażowej. O Puchar Kaszub będą w nim walczyć dwuosobowe drużyny.

Triathlon Chmielno
W sobotę w Chmielnie miłośnicy aktywności fizycznej zmierzą się z jedną z najbardziej wymagających dyscyplin - z triathlonem. Zawodnicy wystartują z chmieleńskiej plaży o godz. 12 i będą musieli przepłynąć 600 m, pokonać rowerem 15 km (3 pętle po 5 km) i 3 km biegiem (3 pętle po 1 km). Główny wyścig poprzedzi trairhlon dla dzieci, który rozpocznie się o godz. 10.

Festyn Rodzinny i Dni Otwrate CIS w Chmielnie
W sobotę o godz. 12 na terenie skateparku w Garczu odbędzie się Festyn Rodzinny i Dni Otwarte Centrum Integracji Społecznej. W programie zawody sportowe dla całej rodziny, konkursy plastyczne, gry i zabawy dla dzieci oraz poczęstunek.

Kaszëbë Music Festiwal
W sobotnie popołudnie i wieczór w Kartuzach królować będzie kaszubszczyzna w świeżej, nowoczesnej odsłonie. O godz. 14 w Parku Solidarności rozpocznie się wyjątkowe wydarzenie - Kaszëbë Music Festiwal. W programie koncerty, pokaz kaszubskiej mody, festiwalowe kino, spotkania podróżnicze i zlot klasycznych pojazdów. Zapowiada się arcyciekawa impreza zarówno dla mieszkańców regionu, jak i turystów. Gwiazdami wieczoru będą Bubliczki i Psio Crew. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

Muza nad Jeziorkiem w Żukowie
W sobotę o godz. 17 w Żukowie odbędzie się kolejna, szósta już odsłona "Muzy nad Jeziorkiem". To impreza dedykowana głównie fanom rockowym brzmień, choć nie tylko. W tym roku na scenie wystąpi pięć zespołów: Nadmiar, The Fruitcakes, Kabanos, Hunter oraz Armia. Koncerto towarzyszyć będzie Eksplozja Kolorów. Organizatorzy zadbali też o dodatkowe atrakcje takie jak - strefa luzu, strefa bazgrołów, strefa jam session, ścianka wspinaczkowa i fotobudka. W trakcie imprezy odbędzie się również zbiórka plastikowych nakrętek i płyt cd dla małej Milenki.

Festyn Rekreacyjno - Sportowy w Borczu
W sobotę o godz. 17 na boisku przy szkole podstawowej w Borczu odbędzie się rekreacyjno-sportowy festyn rodzinny. W programie: konkursy i zabawy sportowe dla dzieci i dorosłych, zjeżdżalnie dmuchane dla dzieci, zamek dmuchany do skakania, basen z piłeczkami trampolina do skakania, gokarty rowerowe i zabawa z zespołem MatMusic.

Niedziela

Dożynki Gminne w Stężycy
W niedzielę o godz. 14 na terenie Nadraduńskiego Centrum Turystyczno-Rekreacyjnego odbędzie się doroczne święto plonów rolników z gminy Stężyca. Dożynki poprzedzi uroczysta dożynkowa msza św. o godz. 13 w kościele pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej. Po niej korowód dożynkowy przemaszeruje do Nadraduńskiego Centrum Turystyczno-Rekreacyjnego. W programie: uhonorowanie producentów rolnych przez Wójta Gminy Stężyca, występ Gminnej Orkiestry Dętej, ogłoszenie wyników konkursu "Piękna Wieś Pomorska 2016", wybór najpiękniejszego Wieńca Dożynkowego, turniej sołectw gminy Stężyca, występ KGW Klukowa Huta oraz Stowarzyszenia "Kaszubianki", występ zespołu ColoRed. Gwiazdą wieczoru będzie Sumptuastic.

Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze w Żukowie
W niedzielę o godz. 14 w Parku nad Jeziorkiem w Żukowie młodzieżowe drużyny pożarnicze staną w szranki i będą walczyć o miano najlepszej. Odbędą się tam powiatowe zawody sportowo-pożarnicze dla młodzieży. Zawodnicy, najlepsi reprezentanci swoich gmin zmierzą się m.in. ze sztafetą i sprawdzą się też w ćwiczeniu alarmowo - bojowym.

VII Festyn Kaszubski - Dożynki Parafialne w Chwaszczynie
W niedzielę o godz. 14 w Chwaszczynie odbędą się dożynki parafialne połączone z VII Festynem Kaszubskim. Świętowanie rozpocznie się mszą w chwaszczyńskim kościele. Po niej uczestnicy przemaszerują na plac gminny przy ulicy Węglowej. Zabawa rozpocznie się po godz. 15. W programie m.in. występ Kabaretu Kùńda, loteria fantowa, występ Weroniki Korthals z zespołem i zabawa taneczna.

Letni Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Żukowie
W niedziele o godz. 17.30 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie odbędzie się trzeci z cyklu czterech sierpniowych koncertów organowych. Tym razem publiczność usłyszy utwory m.in. J. S. Bacha, A. Guilmanta, S. Rachmaninowa. Wystąpią - Błażej Musiałczyk - organy, Małgorzata Rocławska - sopran.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.