Szmaragdowy jubileusz Koła Gospodyń Wiejskich z Niestępowa

niedziela, 21 sierpnia 2016 r., 00:36
fot. Longina Templin

Od 55 lat panie z niestępowskiego KGW działają na rzecz swojego środowiska. Na swoim koncie mają mnóstwo społecznych działań. Udział w przeróżnych kiermaszach, imprezach kulturalnych czy festynach służy promocji ich wsi i żukowskiej gminy. Szmaragdowy jubileusz był okazją do podsumowania tego, co udało się zrobić przez minione lata, a także pochwalić się swoją długą historią.

Sobotnia uroczystość rozpoczęła się mszą św. w miejscowym kościele, po czym jubilatki wraz z przybyłymi gośćmi udały się do siedziby OSP, aby tam uczcić święto swojego koła.

Serdeczne życzenia, gratulacje i prezenty na ręce przewodniczącej Urszuli Sobieckiej przekazała starosta Janina Kwiecień, burmistrz Wojciech Kankowski, a także koleżanki z zaprzyjaźnionych KGW z terenu żukowskiej gminy oraz gminy Puck.

Uroczystość stała się też okazją do wręczenia Orderów Serca - Matkom Wsi, przyznawanych przez Zarząd Krajowy Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych. Odznaczenia otrzymały: Wanda Formella, Stanisława Zielińska, Klara Resmarowska, Teresa Najdowska, Monika Bosz i Helena Kujawska. Ordery wręczał prezes Piotr Hałuszczak.

Przy suto zastawionych stołach zaproszeni goście odśpiewali jubilatkom gromkie "Sto lat".

Przygotowano również niespodzianki, czyli konkursy z nagrodami. W ubijaniu jajek widelcem najskuteczniejszą okazała się Aneta Klinkosz z KGW Otomino. Na II miejscu uplasowała się Bogumiła Wandtke z Miszewa, a III miejsce zajęła Barbara Klawikowska. Najdłuższą skórkę z ogórka udało się wyciąć Marii Borkowskiej z KGW Łebcz, a na drugim miejscu była Helena Kujawska, reprezentująca gospodynie imprezy. Rywalizacji pół żartem, pół serio towarzyszył doping i oklaski uczestników imprezy.

Szmaragdowy jubileusz zakończyła wspólna taneczna zabawa ze śpiewami, która trwała do późnej nocy. Stroną muzyczną imprezy zajmował się Dariusz Szabucki.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.