Przywłaszczył telefon, zatrzymała go policja

poniedziałek, 22 sierpnia 2016 r., 12:50
fot. archiwum

43-latkowi, który połasił się na cudzy telefon grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przywłaszczył urządzenie, pozostawione w sklepie przez jedną z klientek.

Do zdarzenia doszło w niedzielę. Na komendę powiatową policji zgłosiła się 44-letnia mieszkanka gminy Kartuzy i zawiadomiła o kradzieży telefonu komórkowego wartego 500 złotych.

- Z jej relacji wynikało, że płacąc za zakupy położyła telefon przy kasie i wyszła ze sklepu. Kiedy zorientowała się że nie ma telefonu wróciła do sklepu ale telefonu już nie było - informuje Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach.

Policjanci w krótkim czasie zatrzymali podejrzanego, którym okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Podejrzany dobrowolnie oddał przywłaszczony telefon, który zwrócono właścicielce.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutu przywłaszczenia cudzej rzeczy. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

MD-Z
info:KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.