50-lecie Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach - kolejna galeria archiwalnych zdjęć

poniedziałek, 22 sierpnia 2016 r., 15:21
Uczniowie kształcący się w technikum w latach 1976-81 Uczniowie kształcący się w technikum w latach 1976-81 fot. nadesłane/Krzysztof Wanarski

Prezentujemy czwartą część archiwalnych zdjęć uczniów i pracowników Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach, który we wrześniu świętować będzie 50-lecie swojego istnienia. Fotografiami podzielili się m.in. absolwenci szkoły.

16 września Zespół Szkół Technicznych uroczyście świętować będzie jubileusz 50-lecia. Z tej okazji opublikowaliśmy archiwalne zdjęcia udostępnione przez szkołę, oraz przesłane lub dostarczone do naszej redakcji przez absolwentów. W czwartej części naszego cyklu prezentujemy zdjęcia nadesłane m.in. przez Piotra Kwidzińskiego, który przesłał zdjęcia swojego ojca Pawła Kwidzińskiego, nauczyciela zawodu w ZST.

W imieniu swojej mamy - Ewy Domańskiej (Gusman) zdjęcia przesłała do nas również Wioleta Domańska-Babul. Fotografie wykonano podczas nauki  w Technikum Mechanicznym w latach 1966-1971. Rocznik pani Ewy był pierwszym, który rozpoczynał naukę w tej szkole. Wychowawcą klasy był prof. Edmund Trzebiatowski.

- Gdy powstał internat, Mama mieszkała w nim przez kolejne 5 lat. Warsztaty początkowo odbywały się w piwnicy szkoły, dopiero potem w nowym budynku. Tarcze szkolne były bezwarunkowo obowiązkowe - bez nich nie weszło się do szkoły (na zdjęciu z przystanku autobusowego widać je naszyte na kurtki) - pisze dzieląc się wspomnieniami swojej mamy Wioleta Domańska-Babul.

- W trakcie jednej z wycieczek zrobiono dowcip nauczycielom, którzy nieopacznie zostawili klucz w drzwiach wchodząc do swojego pokoju. Ktoś zamknął drzwi na klucz, tak że nauczyciele nie mogli się wydostać. No i przez całą noc trwało istne szaleństwo. Rano ten ktoś otworzył drzwi, natychmiast zrobiono apel, jednakże winowajca się nie znalazł... Kto to był ? Nie wiadomo - może powie teraz ? - pisze pani Wioletta.

Fotografie uczniów z rocznika 1976-1981 dostarczył również do naszej redakcji Krzysztof Wanarski. Michał Raczkowski podzielił się wspomnieniem z egzaminu na ślusarza-spawacza w ZSZ w 1999 roku.

Zachęcamy do zapoznania się się z pierwszą, drugą i trzecią częścią cyklu galerii archiwalnych zdjęć.

Kolejną galerię opublikujemy za tydzień.

W związku ze sporym odzewem absolwentów nadal zapraszamy wszystkich byłych uczniów i pracowników szkoły do podzielenia się swoimi wspomnieniami i nadsyłania zdjęć. Zdjęcia można przesyłać e-mailem na adres - redakcja@kartuzy.info. Czekamy do 28 sierpnia.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.