Kartuzy. Ulica Węglowa przejezdna - następne utrudnienia na początku września

wtorek, 23 sierpnia 2016 r., 11:18
fot. MSz

Ulica Węglowa w Kartuzach w połowie sierpnia została z powrotem włączona do ruchu. To już koniec większych utrudnień związanych z budową kartuskiej obwodnicy. Na drobne, kilkudniowe uciążliwości kierowcy narażeni będą na początku września.

Ze względu na prace związane z budową pierwszego etapu Obwodnicy Kartuz ulica Węglowa została zamknięta na początku lutego bieżącego roku. Później zamknięta została ulica Sędzickiego oraz wiadukt na 3 Maja, co w pewnym momencie przyczyniło się do powstawania sporych korków na terenie miasta.

Teraz ruch na kartuskich drogach stopniowo wraca do normy. Ulica Węglowa na całej swojej długości została włączona ponownie do ruchu. Na drodze w dalszym ciągu odbywają się prace wykończeniowe polegające na budowie chodnika oraz wyrównywaniu studzienek.

Zgodnie z harmonogramem prac, następne utrudnienia kierowców będą czekały w pierwszym tygodniu września. Wówczas to części obwodnicy od strony Grzybna będzie układana ostatnia warstwa asfaltu, co spowoduje utrudnienia w tym odcinku przez kilka dni.

Przypomnijmy, że prace przy budowie obwodnicy mają zostać zakończone w 2016 roku, zaś trasa ma uzyskać pozwolenie na użytkowanie do końca lutego 2017 roku.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.