Przyspieszyły prace przy obwodnicy Kartuz - powstanie szybciej niż planowano

czwartek, 25 sierpnia 2016 r., 11:44
fot. nadesłane/Strabag

Pierwszy etap obwodnicy Kartuz zostanie oddany do użytku dwa miesiące przed planowanym terminem, a więc do końca października. Jak informuje firma Strabag, prace są już ukończone w 80 proc.

- Wykonawca wykorzystał dogodne warunki pogodowe w miesiącach zimowych i wiosennych, oraz zaangażował znaczne siły by jak najszybciej udostępnić newralgiczną drogę mieszkańcom Kartuz i okolicznych miejscowości - tłumaczy Ewa Bałdyga, rzecznik firmy Strabag.

Już w połowie sierpnia, pomimo trwających jeszcze prac wykończeniowych na ciągu pieszo-rowerowym, w pasie rozdziału oraz wjazdach na posesje, wykonawca uruchomił przejezdność na ulicy Węglowej. Do końca września powstanie także ogrodzenie, urządzenia bezpieczeństwa ruchu oraz zakończone zostanie obsiewanie terenów zielonych.

Do tej pory przy pierwszym etapie obwodnicy Kartuz wykonano już prace związane ze wzmocnieniem podłoża na trasie zasadniczej i 95 proc. robót ziemnych. W 100 proc. zbudowano warstwy konstrukcyjne nawierzchni niebitumiczne, 80 proc. warstw konstrukcyjnych nawierzchni bitumicznej i 20 proc. warstwy ścieralnej. Stan zaawansowania prac na chodnikach, ścieżkach rowerowych i ciągach pieszo-rowerowych wynosi 65 proc. Zgodnie z harmonogramem ukończono także dwa ronda na wlotach do Kartuz z kluczowych kierunków - od strony Gdańska oraz od strony Wejherowa.

W ramach kontraktu STRABAG przebudowuje drogę wojewódzką 224 od Grzybna do skrzyżowania z ulicą 3-go Maja i buduje nowy odcinek jezdni od skrzyżowania ulic Węglowej i 3-go Maja aż do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 211 (ul. Gdańska). W ramach kontraktu przebudowie podlega również ul. Węglowa na długości 680 m.

Inwestycja realizowana jest w oparciu o unijny Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Wartość kontraktu wynosi 14.600.000 zł. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.

nadesłane: Strabag
oprac. MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.