Wypadek na trasie Żukowo-Babi Dół. Dwie osoby w szpitalu

sobota, 27 sierpnia 2016 r., 12:54

Dwie osoby podróżujące motocyklem zostały przetransportowane śmigłowcem LPR do szpitala, po tym jak ich jednoślad zderzył się z busem. Do zdarzenia doszło w sobotę tuż przed godziną 12. na krajowej "20".

Do zdarzenia doszło około godz. 12. Oba pojazdy poruszały się od Żukowa w kierunku Egiertowa. Jak informuje policja, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący VW Transporterem 38-letni mieszkaniec Kościerzyny podjął manewr wyprzedzania, nieupewniwszy się co do jego bezpiecznego wykonania. Tym samym zajechał drogę motocykliście, który już znajdował się na lewym pasie. W wyniku tego motocykl uderzył w tył busa, przewrócił się i wylądował w rowie.

Jadące motocyklem dwie osoby - 44-letni mężczyzna i 42-letnia kobieta - zostały przetransportowani do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierujący byli trzeźwi.

W akcji ratowniczej wzięli udział OSP Żukowo, JRG Kartuzy, zespół ratownictwa medycznego oraz załoga LPR.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.