Brodnica Górna zwycięzcą Turnieju Sołectw Gminy Kartuzy

poniedziałek, 29 sierpnia 2016 r., 11:52
fot. BK

W rzucie beretem, przeciąganiu traktora, toczeniu oponą i rzucie bulwą - w takich konkurencjach zmierzyło 21 reprezentacji sołectw gminy Kartuzy w niedzielnym turnieju sołectw. Niepokonany okazał się team z Brodnicy Górnej.

Sołecczé Rozegracëje rozegrano już po raz ósmy. Tradycyjnie reprezentacje poszczególnych sołectw rywalizowały podczas gminnych dożynek. W tym roku w szranki o tytuł najlepszego stanęło 21 teamów, które zmierzyły się w czterech konkurencjach.

Na pierwszy ogień uczestnicy musieli rzucić beretem, by ten "poszybował" jak najdalej. Potem nadszedł czas na sprawdzenie siły mieszkańców. Trzyosobowe zespoły musiały bowiem przeciągnąć ... traktor. Najsilniejszym okazała się reprezentacja Ręboszewa, która za pomocą siły swoich mięśni "przemieściła" ciągnik o 18,50 metrów.

Ponadto zawodnicy rozgrywek musieli też wykazać się szybkością w toczeniu opony i celnością w rzucie bulwą do kosza.

Po podsumowaniu i zliczeniu punktów wszystkich konkurencji okazało się, że tytuł najlepszej reprezentacji powędrował w tym roku do Brodnicy Górnej. Obok niej miejsce na podium zajęły też teamy ze Staniszewa (2. miejsce) i Bącza (3. miejsce).

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.