29-latek skazany za jazdę w stanie nietrzeźwości i ukarany za kolizję

czwartek, 1 września 2016 r., 15:54
fot. archiwum

Wyrok roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata oraz pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów usłyszał 29-letni obywatel Ukrainy, który pod koniec lipca będąc kompletnie pijanym spowodował kolizję w Somoninie.

Przypomnijmy, że do zdarzenia z udziałem 29-letniego obywatela Ukrainy doszło 30 lipca na ulicy Wolności w Somoninie. Wówczas kierując VW Transporterem nie zachował on bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, w wyniku czego najechał na tył opla. Nie bez znaczenia był też fakt, że 29-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Wydmuchał około 2,5 promila alkoholu!

Szczęśliwie żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń.

Jak informuje rzecznik kartuskiej policji, Jarosława Krefta, mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.

- Mężczyzna został skazany na karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Orzeczono wobec niego pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, świadczenie pieniężne w wysokości 5.000 zł. Ponadto za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem w wysokości 500 zł - mówi Jarosława Krefta.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.