Kartuzy. Dwudniowe utrudnienia w ruchu w związku z budową obwodnicy

czwartek, 1 września 2016 r., 17:35
fot. archiwum/MSz

W związku z budową pierwszego etapu kartuskiej obwodnicy kierowcy po raz kolejny będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Od piątku do soboty na ulicy Węglowej i na drodze w kierunku Grzybna pojawią się utrudnienia w ruchu.

Jak informuje Michał Drywa, przedstawiciel firmy Strabag, kolejne uciążliwości dla kierowców związane z budową kartuskiej obwodnicy wystąpią w piątek i sobotę.

- Wtedy będziemy układać masę ścieralną od ronda na ulicy 3 Maja w kierunku Grzybna oraz na ulicy Węglowej. W związku z czym będzie tam prowadzony ruch wahadłowy. Utrudnienia potrwają od rana do godzin popołudniowych. Będziemy się starali przeprowadzić prace tak, aby utrudnienia dla mieszkańców były jak najmniejsze, ale niestety żeby było lepiej, to czasami musi być gorzej. Chcemy zakończyć wszystkie prace budowlane we wrześniu tak, aby przeznaczyć październik na odbiory, malowania i inne prace wykończeniowe - tłumaczy Michał Drywa.

Dodaje, że będą to ostatnie większe komplikacje dla kierowców związane z budową obwodnicy.

- Na ciągu głównym nowej trasy obwodnicy będziemy musieli jeszcze ułożyć warstwę ścieralną. Będziemy to robić w przyszłym tygodniu albo za dwa tygodnie. Oprócz tego zostaną nam do wykończenia ścieżki rowerowe, ale to nie spowoduje utrudnień dla mieszkańców - mówi przedstawiciel firmy Strabag.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.