Od niedzieli PKM z Kartuz dojedzie do Gdańska Wrzeszcza

piątek, 2 września 2016 r., 15:05
fot. archiwum/MSz

O miesiąc wcześniej niż wcześniej, bo już w niedzielę pociągi Pomorskiej Kolei Metropolitalnej będą dojeżdżać z Kartuz do Gdańska Wrzeszcza. Jak informuje PKM stało się tak gdyż udało się szybciej wykonać naprawy niezbędne po lipcowych ulewach.

Na skutek lipcowych ulew nasypy na liniach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej uległy uszkodzeniu, najbardziej ucierpiał odcinek łączący Wrzeszcz z Portem Lotniczym. Jak informuje Pomorska Kolej Metropolitalna, do końca sierpnia firmie Budimex udało się dokonać napraw w 68 miejscach, które były kluczowe do przywrócenia ruchu.

Chociaż pierwotnie zapowiadano, że szynobusy na trasę Kartuzy-Gdańsk Wrzeszcz wrócą dopiero 1 października, to zgodnie z nową zapowiedzią PKM ruch zostanie tam przywrócony już w najbliższą niedzielę.

- Jest to o tyle ważne, że przed lipcową ulewą ten właśnie kierunek charakteryzował się największą tendencją wzrostową liczby pasażerów, na poziomie nawet 15-20 % miesięcznie, potwierdzając tym samym ogromne znaczenie linii PKM jako najbardziej atrakcyjnej dla mieszkańców regionu możliwości dojazdu do stolicy województwa - informuje Pomorska Kolej Metropolitalna.

Jak dodaje, na odcinku od linii 201 do przystanku PKM Gdańsk Brętowo ruch pociągów odbywać się będzie po dwóch torach. Z kolei na trasie Gdańsk Brętowo - Gdańsk Strzyża będzie on prowadzony po jednym torze. Wjazd na stację PKP Gdańsk Wrzeszcz odbywać się będzie po dwóch torach, dzięki rozjazdom na linii PKM zamontowanym pomiędzy wiaduktami nad aleją Grunwaldzką i na wysokości przystanku SKM Gdańsk Zaspa.

Z rozkładem obowiązującym od 4 września można zapoznać się pod tym adresem.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.