10 super aplikacji pomocnych w nauce języków obcych

poniedziałek, 5 września 2016 r., 12:28
fot. nadesłane

Znajomość języka obcego w dzisiejszych czasach jest podstawowym wymogiem. Globalizacja, oraz rozwój sieci internetowej sprawiły, ze nie sposób sobie dziś wyobrazić normalnego funkcjonowania bez znajomości języka angielskiego. Innymi językami, które są popularne i wiele osób podejmuje się ich nauki są: niemiecki, francuski, włoski, hiszpański. Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się wszelkiego typu aplikacje do nauki języków obcych. Problem w tym, że aplikacja aplikacją, ale o efektach nauki decyduje zaangażowanie i czas poświęcony na naukę. Czy warto uczyć się za pomocą aplikacji? Na pewno tak, ale muszą one być na tyle interesujące i wspomagające naukę, że chętnie będziesz po nie sięgać. Jest sporo zalet nauki poprzez aplikacje.

Lista najciekawszych aplikacji pomocnych w nauce wg. Preply.com:

Pierwszą z nich jest multimedialność, wiele osób lubi jak mi coś błyska, mówi i zachęca do nauki. Kolejna zaletą tego typu aplikacji jest to, ze dostarczają one małych porcji wiedzy językowej na którą nie trzeba poświęcić dużo czasu. Niektóre zadania zajmują tylko kilka minut i można je zrobić z każdego miejsca gdzie się przebywa. Kolejną istotną rzeczą jest to, ze dzięki aplikacjom można bardzo dobrze "osłuchać" się z językiem słuchając materiałów nagranych przez native speakerów. Wiele z aplikacji posiada specjalne systemy, które motywują do tego, aby uczyć się języka obcego. Są to różnego rodzaju rankingi, punktacje, oraz przypomnienia wysyłane na adres mailowy. Dzięki aplikacją można wspaniale opanować naukę słówek. Można uczyć się w dogodnym dla siebie czasie i miejscu. Nauka poprzez aplikacje ma na pewno więcej zalet jak wad. Pora jednak poznać najważniejsze z nich.

1. Pierwszą aplikacją o której chcę wspomnieć jest Duolingo. Aplikacja ta działa na dwóch systemach: Androidzie i IOS. Niewątpliwą zaletą tej aplikacji jest to, że jest ona bezpłatna. Lekcje są złożone, ale bardzo dobrze opracowane, bez odpowiedniej ilości powtórek nie ma możliwości, aby przejść do kolejnej lekcji. Poszczególne lekcje podzielono na mniejsze rozdziały. Każdy poziom nauki jest zakończony testem sprawdzającym. Poprzez aplikacje Duolingo można uczyć się języka angielskiego od podstaw, można też zacząć od poziomu zaawansowanego. Motywacją do nauki za pomocą tej aplikacji może być to, ze jest opcja rywalizacji z innymi użytkownikami tej aplikacji.

2. Drugą aplikacją o której warto wspomnieć jest Rocket Languages. Tą aplikacje ściąga się z GooglePlay, lub AppStore. Aplikacja ta uczy prawidłowej wymowy poprzez różnego typu interaktywne materiały. Jest ona bezpłatna i po rejestracji konta można z niej korzystać z każdego urządzenia. Zaletą tej aplikacji jest również bardzo uproszczona nawigacja.

3.Trzecia aplikacja do nauki języków obcych to Fiszki. Jest to aplikacja na Ipada. W tej aplikacji do wyboru są wersje: angielska, hiszpańska, norweska, francuska i niemiecka. Niewątpliwą zaletą jest to, że można odsłuchać jak prawidłowo wymawiać dane słowo w języku obcym.

4. Kolejna aplikacja również z darmowym dostępem to Rosetta Course. Korzystać z niej mogą użytkownicy oprogramowania Android, oraz IOS. Nauka odbywa się poprzez powtarzanie. Naukę na tej aplikacji można porównać do nauki stacjonarnej, jednak to użytkownik sam decyduje kiedy i gdzie będzie się uczył.

5. Piątą aplikacją o której warto choć trochę napisać jest Hello Talk. Ta aplikacja niejako zmusza użytkownika do konwersacji w języku obcym poprzez wiadomości tekstowe z innymi użytkownikami. Jest to bezpłatna aplikacja, do pobrania na GooglePlay, lub AppStore. Korzystanie z niej umożliwia doskonalenie znajomości języka.

6. Kolejną aplikacją jest MindSnacks. Jest to płatna aplikacja, ale korzystanie z niej nie kosztuje wiele. Jest także możliwość skorzystania z darmowych lekcji próbnych. Aplikacja ta umożliwia naukę wielu języków. Korzystając z niej można rywalizować ze swoimi znajomymi na portalach społecznościowych co stanowi motywację do nauki języka obcego.

7. Siódmą aplikacją do nauki języków obcych o której chcę wspomnieć jest Grammar Practice English 1, oraz 2. Służy ona do nauki gramatyki, która oprócz słownictwa jest również istotnym elementem nauki. Aplikacja jest dostępna jedynie na systemie Android, jest ona darmowa.

8. Ciekawostką jest aplikacja o której chce wspomnieć jako o ósmej z wymienianych. Jest to aplikacja stworzona prze polskich informatyków. Nazywa się LingLing i służy do nauki trzech języków: angielskiego, hiszpańskiego, oraz tajskiego. W wersji podstawowej aplikacja ta jest za darmo.

9. Dziewiątą aplikacją jest Speak &Translate potrafi ona przetłumaczyć tekst na mowę, oraz mowę na mowę. Wybiera się tylko jaki sposób tłumaczenia jest najbardziej odpowiedni w danym momencie. Jest to aplikacja na IPhone, jest ona za darmo.

10. Ostatnia dziesiąta aplikacja to Memrise. Warto o niej wspomnieć, ponieważ umożliwia ona naukę również w trybie offline, w momencie kiedy nie ma się dostępu do sieci internetowej. Autorami kursów na tej aplikacji są jej użytkownicy. Dostępne kursy są miedzy innymi w języku angielskim, oraz francuskim. Nauka polega na zapamiętywani a następnie powtarzaniu. Sprawdzanie poziomu nauki odbywa się poprzez specjalne testy sprawdzające, jest także możliwość rywalizacji z innymi użytkownikami. Aplikacja działa na systemach Android, oraz IOS i jest ona całkowicie darmowa.

Z przedstawionych tu dziesięciu przydatnych aplikacji do nauki języków obcych większość jest bezpłatna. Pozostałe są płatne, ale nie są to duże kwoty, istnieje także możliwość nauki na płatnych aplikacjach poprzez korzystanie z darmowych lekcji próbnych. Bardzo dużą zaletą tego typu aplikacji jest ich łatwość zainstalowania na najpopularniejszych systemach, oraz możliwość korzystania z nich z każdego miejsca w dowolnym dla siebie czasie.

Autor tekstu: e-platforma do nauki języków Preply.com, zobacz stronę www i zacznij nowoczesną naukę m.in. przez Skype.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.