Długi Kierz. Pożar w domu jednorodzinnym - piętro spłonęło doszczętnie

poniedziałek, 5 września 2016 r., 19:48
fot. MSz

W poniedziałek strażacy musieli interweniować przy pożarze, do którego doszło w jednym z budynków mieszkalnych w miejscowości Długi Kierz. Piętro obiektu spłonęło niemal doszczętnie, a straty wyceniono na około 100.000 zł.

Zgłoszenie o pożarze jednego z domów w miejscowości Długi Kierz (gmina Sierakowice) kartuska straż pożarna otrzymała w poniedziałek o godzinie 17.14.

- Właściciel budynku przebywając w jego pobliżu zauważył ogień na mieszkalnym poddaszu trzypiętrowego obiektu. Nie mogąc sam ugasić pożaru zawiadomił straż pożarną - mówi zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach, st. kpt. Fryderyk Mach.

Na miejsce zadysponowano funkcjonariuszy z Kartuz i ochotników z Sierakowic, Kamienicy Szlacheckiej oraz Miechucina.

Z ogniem udało się szybko uporać, całkowitemu spaleniu uległo jednak około 50m2 drugiego piętra budynku wraz z konstrukcją dachu. Ze wstępnej wyceny wynika, że straty wyniosły około 100.000 zł. Przyczyna pożaru na chwilę obecną nie jest znana.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.