Chmielno. Sprawdź, co zmieni się w regulaminie stypendium dla uczniów

wtorek, 6 września 2016 r., 08:48
fot. archiwum

Podczas ostatniej sesji rady gminy przyjęto nowy regulamin przyznawania stypendium motywacyjnego dla gimnazjalistów. Teraz przyznawane będą nie tylko za wyniki w nauce, ale też też za osiągnięcia sportowe. Otrzymywać je będą również uczniowie mieszkający na terenie gminy, a kształcący się w placówkach spoza jej terenu.

Stypendium wójta przyznawane jest dwa razy do roku, po ukończeniu semestru nauki.Pierwsze stypendia przyznano pod koniec kwietnia br. Otrzymało je wówczas sześcioro gimnazjalistów ze szkoły w Chmielnie i troje z Miechucina. Na środowej sesji podjęto uchwałę w sprawie nowego regulaminu przyznawania nagród motywacyjnych.

- Chcielibyśmy, by regulamin stypendialny uwzględniał również uczniów, którzy są mieszkańcami naszej gminy, ale uczą się i osiągają wysokie wyniki w szkołach poza gminą. Pierwotna intencja była taka, by zmobilizować mieszkańców do posyłania dzieci do naszych szkół, okazuje się, że same stypendia to za mało, większą mobilizacją byłby wysoki poziom naszych szkół i lepsze ich wyposażenie. I nad tym musimy pracować - informował wójt Jerzy Grzegorzewski.

Stypendium w wysokości 400 zł może otrzymać uczeń gimnazjum, mieszkający na terenie gminy, który uzyskał bardzo dobrą ocenę z zachowania oraz średnią ocen wynoszącą 5,2. Prócz tego nagrody motywacyjne przyznawane będzie też sportowcom.

Stypendia sportowe będą mogli otrzymywać uczniowie lub drużyny, które spełnią przynajmniej jeden z trzech warunków - w konkurencjach indywidualnych lub zespołowych zostali powołaniu do narodowej kadry młodzieżowej w swojej dyscyplinie, zdobyli pierwsze miejsce w powiecie lub miejsca I-III na szczeblu wojewódzkim i swoimi osiągnięciami promują gminę.

Kandydatów do stypendium mogą typować - nauczyciele przedmiotu, wychowawcy klas, rodzice, rada pedagogiczna, samorząd uczniowski lub trenerzy sportowi.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.