Kartuzy. Jak uczyć dzieci zasad ruchu drogowego, kiedy w miasteczku jest tylko kilka znaków?

wtorek, 6 września 2016 r., 11:22
fot. nadesłane

Kartuskie miasteczko ruchu drogowego miało pomagać dzieciom w praktycznej nauce zasad ruchu drogowego. Jak informuje nasza czytelniczka, jest to jednak prawie niemożliwe, ponieważ na miejscu jest zbyt mało znaków i w dodatku są niewłaściwie rozmieszczone. Burmistrz Kartuz tłumaczy natomiast, że rozbudowa tego miejsca utrudniałaby organizację imprez w Parku Solidarności.

Miasteczko ruchu drogowego zlokalizowane w Parku Solidarności w Kartuzach w założeniu było atrakcją dla dzieci, które dopiero uczą się zasad ruchu drogowego i samodzielnego poruszania po ulicach. Pod okiem nauczycieli lub rodziców mogłyby one tam poznawać znaki drogowe i uczyć się zasad poruszania się po drodze.

- Sama często chodzę tam z moim synem i zastanawiam jak mam go w praktyce nauczyć zasad ruchu drogowego, skoro w miasteczku jest tylko pięć znaków, a w dodatku część z nich jest umieszczona nieprawidłowo - pyta czytelniczka, która zwróciła się do nas z prośbą o interwencję.

- Myślę, że władze miasta powinny się zainteresować tym tematem, przecież koszt dostawienia kilku znaków chyba nie jest zbyt wysoki - dodaje.

Burmistrz Kartuz zapowiada, że nieprawidłowo ustawione znaki zostaną poprawione, jednak na gruntowny remont tego miejsca nie ma co liczyć.

- Szkoła ma też sprzęt do nauki jazdy - znaki i pachołki, które są wystawiane kiedy odbywają się tam egzaminy na kartę rowerową. Jeśli natomiast mielibyśmy je wszystkie ustawiać tam na stałe, to będzie się to kłócić z organizowaniem różnych imprez kulturalnych w Parku Solidarności i utrudniać rozstawienie się wystawcom. Poza tym część ze znaków mogłaby zostać skradziona albo zniszczona podczas festynów - tłumaczy burmistrz Kartuz, Mieczysław Gołuński.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.