Sierakowice. Nagrody i odznaczenia dla najlepszych uczniów

wtorek, 6 września 2016 r., 18:04
fot. MSz

Konkurs "Najlepszy absolwent Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w gminie Sierakowice" w tym roku odbył się już po raz ósmy. W tegorocznej jego edycji tytuł "Najlepszego z Najlepszych" otrzymała Martyna Michalak oraz Dominik Kuczkowski.

Dyplomy, pamiątki oraz oznaczenia dla najlepszych uczniów z terenu sierakowickiego samorządu odbyło się przed wtorkową sesją rady gminy. Nominowani do konkursu mogą być uczniowie klas VI szkół podstawowych oraz klas III gimnazjum, którzy w ciągu ostatnich trzech lat otrzymywali średnią równą bądź wyższą niż 5,0. Ponadto musieli wykazać się uczestnictwem i osiągnięciami w szkolnych olimpiadach, zawodach sportowych, a także i konkursach artystycznych i przedmiotowych.

W tym roku do gminnej Komisji Oświaty i Pomocy Społecznej wpłynęło 10 nominacji - czterech absolwentów gimnazjum oraz sześciu ze szkół podstawowych. Jeden z nich nie spełnił wymogów regulaminu konkursu.

Tytuł "Najlepszego z Najlepszych" spośród gimnazjalistów otrzymał Dominik Kuczkowski, absolwent Gimnazjum w Sierakowicach. Zaś wśród absolwentów szkół podstawowych najlepsza okazała się Martyna Michalak, absolwentka Szkoły Podstawowej w Sierakowicach.

Wyróżnienia:

Szkoły podstawowe:
Tymoteusz Krzebietke - SP w Sierakowicach
Małgorzata Wójcik - SP w Kamienicy Królewskiej
Julia Krause - SP w Kamienicy Królewskiej
Aleksandra Sikora - SP w Puzdrowie

Gimnazja:
Kaja Leszczyńska - Gimnazjum w Sierakowicach
Adriana Olejnik - Gimnazjum w Gowidlinie
Aleksandra Olejnik - Gimnazjum w Gowidlinie

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.