Zapraszamy na wirtualną przejażdżkę Obwodnicą Metropolitalną

środa, 7 września 2016 r., 17:06
fot. nadesłane

W lipcu 2018 mają ruszyć prace budowlane przy budowie Obwodnicy Metropolitalnej. W 2020 roku nowy trakt zostanie dopuszczony do ruchu. Już dziś możesz jednak przejechać się obwodnicą - wirtualnie. Powstała bowiem wizualizacja 30-kilometrowego odcinka drogi.

Jak już pisaliśmy, w lutym przyszłego roku ma nastąpić podpisanie umowy z wykonawcą Obwodnicy Metropolitalnej. Projekt budowlany ma powstać jeszcze w 2017 roku. W maju 2018 roku zaplanowano pierwsze prace przy budowie nowego traktu, który otwarty dla ruchu ma zostać we wrześniu 2020 roku.

Budowę Obwodnicy Metropolitalnej podzielono na dwa zadania. Pierwsze z nich obejmuje budowę ponad 15-kilometrowej drogi ekspresowej pomiędzy Chwaszczynem i Żukowem. W jej ciągu powstanie węzeł drogowy w Miszewie, łączący się z drogą powiatową do Banina. Drugie zadanie obejmie natomiast budowę około 15-kilometrowej drogi od węzła w Żukowie aż do Południowej Obwodnicy Gdańska. W sumie koszt budowy obwodnicy szacuje się na kwotę 3 mld zł.

O szczegółach Obwodnicy Metropolitalnej na środowej sesji Rady Powiatu Kartuskiego mówił także poseł Stanisław Lamczyk, który zapewnił radnych, że wszyscy posłowie z Pomorza niezależnie od przynależności partyjnej są zgodni co do tego, że obwodnica jest potrzebna.

- Robimy wszystko, aby zadanie to było realizowane. Ta inwestycja jest zapisana w planie budowy dróg. Jedynie mogą nastąpić jakieś drobne przesunięcia. Na obecnym etapie mamy przyspieszenie o dwa miesiące. Wszyscy posłowie z Pomorza są za tym, aby obwodnica była realizowana - zaznaczał poseł Stanisław Lamczyk.

Zaprezentował też wizualizację obwodnicy, którą udostępnił też dla naszych Czytelników. Zapraszamy więc do wirtualnej przejażdżki Obwodnicą Metropolitalną.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.