W weekend oddadzą hołd Królowej Kaszub (program uroczystości odpustowych)

czwartek, 8 września 2016 r., 15:41
fot. archiwum/AL

Dwa razy do roku, w lipcu i wrześniu, wierni ze wszystkich zakątków Kaszub przybywają do Sianowa, by wspólnie modlić się przed Sianowską Madonną. Nie inaczej będzie w tym roku. W najbliższy weekend pielgrzymi przed tronem Matki Bożej Królowej Kaszub uczczą uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Dwudniowe obchody odpustu w Sanktuarium Maryjnym w Sianowie zainauguruje spowiedź, a następnie msza święta dla chorych z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Popołudniem, o godzinie 17. przewiduje się przybycie pierwszej z pielgrzymek - pątników z parafii św. Jakuba Apostoła w Lęborku. Wieczorem zaplanowano natomiast drogę krzyżową ze świecami na placu pielgrzymkowym. Pierwszy dzień odpustu zakończy msza święta ku czci Matki Boskiej Sianowskiej w intencji żyjących i zmarłych czcicieli Pani Sianowskiej.

W niedzielne uroczystości rozpoczną się godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP. Nieco później mieszkańcy Sianowa i goście przywitają pielgrzymujących od strony Sierakowic oraz pątników zmierzających od strony Kartuz. Punktem kulminacyjnym weekendowych uroczystości z okazji Narodzenia Najświętszej Maryi Panny będzie uroczysta msza święta odpustowa, której przewodniczyć będzie ks. bp Wiesław Śmigiel.

Tegoroczne uroczystości zwieńczy ostatni w tym roku Apel Sianowski z procesją maryjną na placu pielgrzymkowym, którą poprowadzi Parafia św. Jana Chrzciciela z Sierakowic.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy program uroczystości odpustowych.

sobota 10 września:
- godz. 9:00 - spowiedź święta chorych
- godz. 10:00 - Msza święta dla chorych z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem
- godz. 16:00 - 17:00 - spowiedź święta dla dzieci i młodzieży
- godz. 17:00 - powitanie pielgrzymów z Lęborka - z Sanktuarium św. Jakuba Apostoła
- godz. 17:30 - 18:30 - spowiedź święta dla wszystkich
- godz. 19:00 - Msza święta w intencji dobrodziejów Sanktuarium
- godz. 21:00 - 22:00 - spowiedź święta
- godz. 22:00 - Droga Krzyżowa ze świecami na placu pielgrzymkowym
- godz. 24:00 - Msza święta ku czci Matki Boskiej Sianowskiej w intencji żyjących i zmarłych czcicieli Pani Sianowskiej - nie ma nocnego czuwania

niedziela 11 września:
- godz. 5:30 - Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
- godz. 6:00 - Msza święta z kazaniem odprawiana przez kustosza
- godz. 7:30 - Msza święta z kazaniem
- godz. 9:00 - powitanie pielgrzymów od strony Sierakowic
- godz. 10:00 - powitanie pielgrzymów od strony Kartuz
- godz. 11:00 - nabożeństwo oczekiwania przy ołtarzu polowym - Różaniec Święty
- godz. 11:30 - Uroczysta Suma Odpustowa pod przewodnictwem J. E. Ks. Biskupa prof. Wiesława Śmigla
- godz. 18:00 - Msza święta z kazaniem
- godz. 19:30 - Różaniec Święty
- godz. 20:00 - ostatni w tym roku Apel Sianowski z procesją maryjną na placu pielgrzymkowym, którą poprowadzi Parafia św. Jana Chrzciciela z Sierakowic

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.