Kartuzy. Pobił swojego kolegę i okradł - grozi mu nawet 12 lat więzienia

piątek, 9 września 2016 r., 13:44
fot. archiwum

Nawet 12 lat więzienia grozi 53-latkowi z Kartuz, który pobił i okradł swojego kolegę. Śledczy przedstawili mu zarzut rozboju, sąd orzekł wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w jednym z lokali w Kartuzach. O sprawie kartuską policję poinformował 63-letni mieszkaniec Kartuz.

- Mężczyzna oświadczył, że spotkał się ze znajomym w jednym z kartuskich lokali, a kiedy wyszli na zewnątrz 53-latek uderzył go dwukrotnie w głowę po czym z kieszeni kurtki zabrał mu pieniądze w kwocie ok. 800 zł - informuje rzecznik kartuskiej policji, Jarosława Krefta.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego kartuskiej komendy. We wtorek zatrzymali oni 53-letniego mieszkańca Kartuz, który miał przy sobie jeszcze część skradzionej gotówki.

Jak informuje kartuska policja, mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące rozboju, a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za rozbój grozi mu kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Kartuzy
oprac. MSz


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.