Żukowo. Dwa wypadki na ulicy Gdyńskiej - trzy osoby ranne

sobota, 10 września 2016 r., 20:27
fot. MSz

W sobotni wieczór w Żukowie niemal w tym samym momencie doszło do dwóch wypadków. W pierwszym z nich zderzyły się dwa samochody osobowe, w drugim zaś motocykl z Volkswagenem. Motocyklistkę do szpitala przetransportowano helikopterem.

Zgłoszenie o pierwszym ze zdarzeń - wypadku na skrzyżowaniu ulicy Gdyńskiej z Armii Krajowej - służby ratunkowe otrzymały w sobotę o godzinie 18.36. Z relacji świadków wynika, że jadący w kierunku Miszewa Volkswagen Polo, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, zderzył się czołowo-bocznie z wyjeżdżającym z drogi podporządkowanej Passatem.

- 27-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego kierował Volkswagenem Passatem. Skręcając z ul. Armii Krajowej, drogi podporządkowanej na ul. Gdyńską nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 74-letniej mieszkance Gdyni, która kierowała Volkswagenem Polo. Pojazdy zderzyły się bocznie - informuje Jarosława Krefta, oficer prasowy KPP w Kartuzach.

Niedługo później i o kilkaset metrów dalej doszło do kolejnego zdarzenia.

- Kierujący vw vento 36-latek poruszając się od strony Żukowa w kierunku Chwaszczyna, nie upewnił się co do możliwości skrętu w lewo i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocyklistce, która jechała w tym samym kierunku. Doszło do zderzenia - informuje rzecznik KPP Kartuzy.

Na skutek pierwszego wypadku poszkodowane zostały dwie osoby kierująca i pasażerka vw polo - przewieziono je karetką do szpitala. W drugim zdarzeniu ucierpiała kierująca motocyklem kobieta, którą helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowano do szpitala w Gdańsku. Na miejscu przebadano też podróżującą Volkswagenem Vento dwójkę dzieci - szczęśliwie nie odniosły one poważniejszych obrażeń.

W obu zdarzeniach uczestniczyła JRG Kartuzy, OSP Żukowo, pogotowie, helikopter LPR oraz policja.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.