Kartuzy. Gminna Rada Sportu rozpoczęła działalność

niedziela, 11 września 2016 r., 11:55
fot. nadesłane/kartuzy.pl

Kartuska Gminna Rada Sportu rozpoczęła swoją działalność. Na pierwszym spotkaniu nominowano jej członków i wyłoniono władze. Przewodniczącym 23-osobowej Rady został Dariusz Zelewski. Organ ten ma współpracować z gminą Kartuzy w kwestiach dotyczących rozwoju kultury fizycznej i sportu.

W marcu na mocy zarządzenia burmistrza Kartuz powołano Kartuską Gminną Radę Sportu - organ o charakterze doradczo-opiniodawczym. Ma pomóc we współpracy gminy z organizacjami sportowymi działającymi na terenie kartuskiego samorządu.

Pośród zadań rady znajdzie się między innymi opiniowanie strategii rozwoju gminy w zakresie kultury fizycznej, sportu i rekreacji, opiniowanie budżetu gminy oraz projektów uchwał dotyczących tej dziedziny. Zmiana dotyczy tego, że jak dotąd wszystkie organizacje konsultowały się z gminą Kartuzy osobno, a teraz ich wspólny interes ma reprezentować Gminna Rada Sportu.

Na początku tygodnia odbyło się inauguracyjne zebranie tegoż organu, podczas niego burmistrz Kartuz wręczył akty powołania na członka KGRS. Łącznie liczy ona sobie 23 członków, jej przewodniczącym został Dariusz Zelewski, jego zastępcą Marek Blok, sekretarzem zaś Hanna Kajeta.

- Nie jest mi obojętne to, co dzieje się w organizacjach pozarządowych, a przede wszystkim w kartuskim sporcie. Nie raz publicznie protestowałem przeciwko niczym nieusprawiedliwionemu rozdawnictwu publicznych pieniędzy. Uważałem, że należy wspierać organizacje pracujące z dziećmi i młodzieżą. Stawiać na powszechność i masowość sportu, ale doceniać i też perełki, które reprezentują miasto w kraju i za granicą. Kartuski sport nie potrzebuje rewolucji, tylko racjonalnego dopingu - również finansowego - pisze na swoim facebookowym profilu Dariusz Zelewski, przewodniczący kartuskiej Gminnej Rady Sportu.

Rada Sportu na następnym spotkaniu W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie, na którym ustalony zostanie program współpracy Rady Sportu z gminą Kartuzy.

Skład Kartuskiej Gminnej Rady Sportu:
- Jarosław Frankowski
- Wiesław Hirsz
- Janusz Meissner
- Bartłomiej Pryczkowski
- Jarosław Kulaszewicz
- Waldemar Klinkosz
- Artur Siódmiak
- Krzysztof Król
- Arkadiusz Zalewski
- Arkadiusz Blok
- Mateusz Szczęsny
- Patryk Zaborowski
- Jarosław Teclaf
- Hanna Kajeta
- Jerzy Malotka-Trzebiatowski
- Anna Walendziak
- Zdzisław Niklas
- Dariusz Zelewski
- Krystian Wika
- Piotr Kloczkowski
- Błażej Adamus
- Stefan Makurat
- Marcin Dobka
- Dariusz Las

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.