Powiat. Kolejni nietrzeźwi w rękach policji. Rekordzista miał 2,5 promila

poniedziałek, 12 września 2016 r., 10:41
fot. archiwum

Policjanci z wydziału ruchu drogowego KPP w Kartuzach w miniony weekend wyeliminowali z ruchu kolejnych dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich spowodował kolizję.

W sobotę policjanci zatrzymali 32-latka, który prowadził renaulta mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna doprowadził do kolizji, a jego pojazd dachował. Kolejnego amatora jazdy na podwójnym gazie zatrzymano w niedzielę o godz. 10.15 w Sierakowicach. 30-letni kierowca golfa miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł grzywny.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.