Kaszuby Biegają 2016 - zapisz się na Bieg Przyjaźni

czwartek, 15 września 2016 r., 10:50
fot. archiwum/MD-Z

Już 15 października miłośnicy aktywności fizycznej będą mieli okazję zmierzyć się z dystansem 15 kilometrów na Biegu Przyjaźni. Będzie to już jedenasta, w tym roku, odsłona cyklu Kaszuby Biegają. Zapisy na bieg już ruszyły.

Bieg Przyjaźni ma być formą uczczenia pamięci 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zawodnicy pokonają dystans o długości 15 km. Trasa biegu wiedzie przez Przyjaźń, Otomino, Glincz, Skrzeszewo, Przyjaźń. Celem imprezy jest popularyzacja zdrowego, aktywnego trybu życia oraz rekreacji na świeżym powietrzu, także biegania jako najprostszej formy ruchu.

W zawodach mogą wziąć udział osoby, które do 15 października ukończyły 16 lat (od osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców).

Imprezie towarzyszyć będą dodatkowe biegi - dzieci i młodzieży w ramach cyklu Małe Kaszuby Biegają 2016 oraz bezpłatne biegi dla przedszkolaków (100 m) i szeregowców podstawówki oraz pozostałych chętnych (600 m).

Zapisy już ruszyły. Odbywają się drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy elektornicznezapisy.pl. Warto się pośpieszyć i zgłosić swój udział, bo do 19 września opłata wynosi 30 zł.

Na wszystkich, którzy ukończą trasę czekać będą pamiątkowe medale.

Podczas imprezy odbędzie się zbiórka nakrętek dla Milenki. Na bieg zapraszają Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej oraz Gmina Żukowo.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.