Jesteś gimnazjalistą? Uczniem szkoły średniej? Weź udział w projekcie "Programuj u siebie"

piątek, 16 września 2016 r., 16:28
fot. AL

Programista to zawód przyszłości. Jak wynika z analizy rynku pracy, w najbliższych latach w Europie powstanie ponad 150.000 miejsc pracy dla programistów. Jeśli więc jesteś gimnazjalistą bądź uczniem szkoły średniej i interesujesz się tematyką programowania, weź udział w projekcie "Programuj u Siebie"! Zgłębisz swoją wiedzę i umiejętności. Spotkanie informacyjne dotyczące programu odbędzie się 29 września w Gimnazjum w Żukowie.

"Programuj u Siebie" - to przedsięwzięcie kontynuujące działania i rozwiązania wypracowane w Ogólnopolskiej Akademii Programowania. Inicjatorem projektu jest Stowarzyszenie Talent z Gdyni, które od ponad 10 lat prężnie realizuje projekty związane z rozpowszechnianiem nauki programowania w całym kraju.

- Coraz częściej dowiadujemy się z różnych środków przekazu, że zawód programisty może zagwarantować dostatnie życie. Programiści są w obecnych czasach jednym z najbardziej poszukiwanych pracowników. Fakt ten potwierdza też szereg badań, z których wynika iż w ciągu najbliższych 10 lat w Europie powstanie ponad 150.000 nowych miejsc pracy dla programistów - podkreśla Sławomir Szubartowski, koordynator projektu "Programuj u Siebie".

Jeśli więc zastanawiasz się nad wyborem zawodu, wiążesz swoją przyszłość z programowaniem lub interesuje Cię ta tematyka, weź udział w programie i rozwijaj swoje zdolności! Projekt skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, którzy chcą szlifować swoją wiedzę i umiejętności programistyczne. Zajęcia będą prowadzone od października do końca roku szkolnego. Zaplanowano także konkursy lokalne oraz ogólnopolskie. Dla najlepszych uczestników czekają nagrody.

W ramach programu powstało osiem ośrodków w całej Polsce, w których będą odbywać się cotygodniowe pozalekcyjne zajęcia rozwijające myślenie algorytmiczne i umiejętność programowania. Jeden z nich powstał w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie. Jego koordynatorem jest Sławomir Szymański.

Spotkanie informacyjne, na którym będzie można dowiedzieć się szczegółów na temat projektu odbędzie się 29 września br o godzinie 16.00 w Gimnazjum w Żukowie.

Lokalizacje wszystkich ośrodków biorących udział w projekcie i szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na: www.talent.edu.pl.

Projekt "Programuj u siebie" jest finansowany ze środków Fundacji PZU w ramach konkursu "z PZU po lekcjach".

AL
info. Stowarzyszenie Talent z Gdyni

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.