Żukowo. XCROSS MTB - rodzinne i indywidualne zmagania na dwóch kółkach

sobota, 17 września 2016 r., 19:47
fot. AL

W sobotę w Parku nad Jeziorkiem spotkali się miłośnicy aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach, by wziąć udział w zorganizowanych tu po raz pierwszy zawodach XCROSS MTB. Rywalizacja odbywała się na dwóch dystansach - Family i Xcross. Na pierwszym z nch wystartowało 41 rodzin, na drugim niemal 130 osób.

Rodzinna atmosfera z nutką rywalizacji, trasa biegnąca urokliwymi zakątkami Kaszub i chęć pokazania, że aktywnie czas można spędzać w gronie całej rodziny towarzyszyły pierwszym zawodom XCROSS MTB, które odbyły się w Parku nad Jeziorkiem w Żukowie.

- Super inicjatywa, która daje możliwość aktywnego spędzania czasu dla całych rodzin. Skorzystaliśmy z tej możliwości i całą rodziną bierzemy udział w zawodach. Nie liczymy na zwycięstwo, ale na super zabawę, przygodę, bo w takich zawodach bierzemy udział po raz pierwszy. Atmosfera jest super. Ukłon dla organizatorów i oby chcieli kontynuować zawody właśnie w naszej gminie - podkreślała jedna z uczestniczek

Na starcie stawiło się kilkuset uczestników. Do wyboru mieli dwa dystanse - family, a więc 10 km trasę skierowaną dla rodzin oraz Xcross o dystansie 25 km dla nieco wytrwalszych zawodników. W sumie w kategorii family wystartowały 41 rodziny, indywidualnie w trasę wyruszyło natomiast blisko 130 zawodników. Na najlepszych na mecie czekały puchary, medale i nagrody.

Celem zawodów było promowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji, promocja miejscowości i szlaków turystycznych w najciekawszych zakątkach powiatu kartuskiego, jak również wychowanie dzieci i młodzieży poprzez sport, dając im możliwość udziału w imprezie oraz popularyzacja kolarstwa MTB i turystyki rowerowej w gminie Żukowo.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.