Banino. Wybudują drogi dojazdowe i parking przy szkole

środa, 21 września 2016 r., 23:06
fot. nadesłane

Dwa lata temu pod koniec października uroczyście otwarto nowa szkołę. W marcu tego roku oddano do użytku halę gimnastyczną. Teraz przyszedł czas na utworzenie parkingu z prawdziwego zdarzenia oraz budowę dróg dojazdowych. Jedną z nich, ulicę Północną, już oddano do użytku. W kolejce czeka ul. Borowiecka, a po niej Tuchomska.

Na pierwszy ogień pójdzie parking przy szkole. Rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest na październik br.

W tej chwili jest co prawda miejsce na postój, ale to tylko teren utwardzony, a nie parking z prawdziwego zdarzenia. W planach jest stworzenie parkingu z kostki brukowej i płyt ażurowych, z pełnym odwodnieniem i dojściem do szkoły. Liczyć on będzie 120 miejsc postojowych. Nie zniknie tymczasowy utwardzony parking na 70 miejsc.

- Rozpoczęła się już budowa układu drogowego, co stało się koniecznością w momencie powstania dużej nowej szkoły w Baninie - powiedział Wiesław Pałka, koordynator referatu inwestycji w żukowskim urzędzie. - Zrobiliśmy już drogę od zaplecza, czyli ul. Północną. Można nią dojechać do drogi wewnętrznej, która prowadzi przez środek terenu szkolnego w kierunku ul. Tuchomskiej.

- Teraz czas na ul. Borowiecką - dodał nasz rozmówca. - Czekamy na wszystkie formalności związane z tym przedsięwzięciem, aby móc rozpocząć budowę. Starostwo Powiatowe wszczęło już postępowanie w sprawie wydania pozwolenia na budowę. Materiały do przetargu są przygotowane, tak jak i dokumentacja.

Paraliż komunikacyjny zmotoryzowanym nie grozi, a to dzięki wcześniejszemu wybudowaniu wspomnianej już ul. Północnej, daje ona bowiem możliwość zorganizowania objazdów do szkoły.

Po zakończeniu budowy ul. Borowieckiej, kolejnym etapem (w przyszłym roku) będzie ul. Tuchomska, przy której znajduje się szkoła.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.