Strażnicy miejscy podsumowali akcję "Bezpieczna droga do szkoły"

czwartek, 22 września 2016 r., 14:04
fot. nadesłane

W pierwszych tygodniach września strażnicy miejscy z Kartuz prowadzili w szkołach i przedszkolach na terenie gminy akcję "Bezpieczna droga do szkoły". W jej ramach m.in. sprawdzono drogi w pobliżu szkół, prowadzono pogadanki. Funkcjonariusze pilnowali też prawidłowego przechodzenia przez przejścia dla pieszych.

Akcję "Bezpieczna droga do szkoły" kartuscy strażnicy rozpoczęli od sprawdzenia infrastruktury drogowej. W ostatnich dniach sierpnia, tuż przed "pierwszym dzwonkiem" sprawdzili dziesięć szkół podstawowych - w Kartuzach, Prokowie, Staniszewie, Koloni, Grzybnie, Dzierżążnie i w Kiełpinie.

 - Podczas kontroli w siedmiu przypadkach stwierdzono nieprawidłowości. Najczęściej dotyczyły one ograniczenia widoczności znaków drogowych przez przerośnięta zieleń, uszkodzenia znaków drogowych, niepełnego oznakowania przejść dla pieszych - informuje Krzysztof Pawłowski, komendant straży miejskiej.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego strażnicy czynnie uczestniczyli w zapewnieniu bezpiecznego przejścia do szkoły. Czuwali w kilku miejscach m.in. przy przejściu dla pieszych na drodze wojewódzkiej 211, a także w Grzybnie, Koloni i Dzierżążnie.

Strażnicy spotkali się również z dziećmi w szkołach. Odwiedzili sześć placówek w Kartuzach, Grzybnie i Prokowie. Tematyka spotkań skierowana była w szczególności do najmłodszych dzieci z zerówki i klas pierwszych.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.