Zapisy na zajęcia taneczne z zawodową tancerką i choreografem Wioletą Fiuk

niedziela, 25 września 2016 r., 12:25
fot. nadesłane

Szerokiej publiczności Wioleta Fiuk znana jest jako laureatka, choreograf i ekspert programów telewizyjnych You Can Dance, Got to Dance, Mali Giganci i Super Dzieciak. Zajęcia będą odbywać się w Centrum Kultury w Kartuzach w każdy piątek. Spotkanie organizacyjne już 7 października.

Zajęcia prowadzone przez Wioletę Fiuk łączą historię tańca z współczesnym spojrzeniem na tą dziedzinę sztuki. W świetle historii, gdy porównujemy niegdysiejszą moc tańca modern z jego obecnym stanem niepewności, nieuchronnie nasuwa się wniosek, że siła którą niegdyś taniec ten się odznaczał nie była bezosobowa lecz ściśle związana z osobowością.

Na zajęciach częścią teoretyczną będzie omówienie osobowości tańca modern na podstawie prekursorów i tego co wprowadzili do tańca, a z części praktycznej uczestnicy dowiedzą się jak obecnie ta wiedza może przysłużyć się do indywidualnej pracy tancerza z ciałem.

Celem zajęć będzie podkreślenie tego, że ogromnie ważne dla tańca modern było i nadal jest przewartościowanie stosunku do ciała. Już nie sztywne konwenanse baletu, ale swoboda twórcza, indywidualne poszukiwania i związana z nimi witalność.

Zajęcia odbywają się w Centrum Kultury w Kartuzach w każdy piątek w trzech grupach wiekowych: 6-9 lat, 10-13lat oraz 14+ lat.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w piątek 7 października. Godzina spotkania i szczegółowe informacje zostaną wysłane drogą mailową po uprzednim zgłoszeniu mailowym na adres: wiolqa11@wp.pl.

Serdecznie zapraszamy!

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.