Kartuzy. "Śpiewajmy razem" - koncerty piosenki harcerskiej w Centrum Kultury

niedziela, 25 września 2016 r., 17:06
fot. MSz

W sobotę w Kartuskim Centrum Kultury odbyło się wydarzenie pod nazwą "Śpiewajmy razem", czyli piąta już edycji koncertu piosenki harcerskiej i turystycznej. Na scenie wystąpił między innymi Paweł Pastuszak, Wacław Nowicki wraz Wojciechem Klockiem, a także Anna Judycka i Zbigniew Szukalski.

"Śpiewajmy razem" to projekt środowiska akademickiego Politechniki Gdańskiej oraz Komendy Chorągwi Gdańskiej ZHP w Gdańsku. Polega on na organizowaniu w pomorskich ośrodkach harcerskich serii spotkań z piosenką.

- Inicjatywa współpracy studencko-harcerskiej na niwie piosenki pojawiła się na początku 2015 roku. Celem strategicznym tego programu jest przekazanie dorobku twórczości, w postaci śpiewanej piosenki, ze środowiska akademickiego do najmłodszych środowisk młodzieży, szczególnie harcerskich - informuje phm Małgorzata Szadkowska, komendant Hufca Kartuzy.

W sobotę piąte z cyklu takich spotkań odbyło się w Kartuskim Centrum Kultury. Jako pierwsze na tamtejszej scenie wystąpiły drużyny harcerskie Hufca ZHP Kartuzy, a następnie Paweł Pastuszak, znany z Grupy Muzycznego Wsparcia, który jest także laureatem głównych nagród wielu przeglądów studenckich. Jako kolejni na scenie pojawił się Wacław Nowicki wraz Wojciechem Klockiem - uczestnicy studenckich rajdów jeszcze z lat 60-tych i 70-tych.

Ostatni koncert dała Anna Judycka wraz z Wojciechem Szukalskim znani z grupy Wolny Przedział. Podczas wszystkich występów wyświetlano słowa piosenek na ekranie, a widownia śpiewała wspólnie z artystami.

MSz


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.