Glincz. Kolorowy Dzień Rowerowy

niedziela, 25 września 2016 r., 21:43
fot. nadesłane

W czwartkowe przedpołudnie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień bez Samochodu. Nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Remusa w Glinczu postanowili uczcić tę datę w szczególny sposób i zorganizowali dla uczniów "Kolorowy Dzień Rowerowy". Mimo, że pogoda początkowo nie sprzyjała, w kulminacyjnym momencie na niebie pokazało się słońce.

Na wstępie wychowankowie poznali historię roweru i to w jaki sposób kształtowały się różne wizje i modele na przestrzeni wieków. Istotnym punktem programu było przedstawienie zasad bezpieczeństwa dotyczące poruszania się rowerem oraz uświadomienie konieczności posiadania kasku, oświetlenia i kamizelki odblaskowej.

Następnie pod okiem nauczycielki i rodziców dzieci ruszyły w kolorowej paradzie rowerowej. Ich pojazdy wyglądały wprost bajecznie, gdyż w ten szczególny dzień zostały pięknie ozdobione m. in. balonami i kwiatami. Okazało się, że dzieci i ich rodzice mają niczym nieograniczoną wyobraźnię. Na koniec przejazdu każdy sprawdził swoje siły w slalomie i wziął udział w plebiscycie na najpiękniej przystrojony rower.

Pozostali uczniowie w tym czasie brali udział w zabawach sportowych na szkolnym boisku, następnie wspólnym głosowaniem przyczynili się do wyłonienia trzech wyjątkowo, ich zdaniem, ozdobionych pojazdów. Nikt jednak nie wracał do domu ze smutną miną, gdyż wszystkim uczestnikom OKiS w Żukowie zapewnił upominki oraz trzy nagrody specjalne. Towarzyszące przedsięwzięciu dziecięce uśmiechy świadczyły o tym, że pomysł bardzo przypadł im do gustu.

Dzięki współpracy dyrekcji szkoły i Rady Pedagogicznej z żukowskim OKiS-em udało się zrealizować imprezę promującą aktywny styl życia podczas Międzynarodowego Dnia bez Samochodu - "Kolorowy dzień rowerowy". Radosną, barwną akcję cieszącą się tak dużym zainteresowaniem zamierzamy powtórzyć za rok.

nadesłane/Wioleta Krause, SP w Glinczu

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.