Policjanci zapraszają na spotkanie poświęcone bezpieczeństwu seniorów

środa, 28 września 2016 r., 10:27
fot. archiwum

W piątek 30 września w Kartuskim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie dla kartuskich seniorów poświęcone ich bezpieczeństwu. Na spotkaniu z udziałem policjantów poruszone zostaną tematy poświęcone m.in. ochronie ochronie przed oszustami, którzy działają metodą "na wnuczka".

Osoby starsze coraz częściej padają ofiarami oszustów, którzy podają się za krewnych, pracowników różnych instytucji czy w ostatnim czasie za policjantów, dlatego też funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach postanowili zorganizować spotkanie pod hasłem "Bezpieczeństwo seniorów".

Na spotkaniu policjanci podpowiedzą, jak skutecznie obronić się przed oszustami, jak się zachować kiedy ktoś usiłuje wyłudzić pieniądze, jak pozbyć się natrętnego intruza, który podaje się za wnuczka, policjanta lub pracownika urzędu, działając tzw. "metodą na wnuczka".

- Zapraszamy na spotkanie i jednocześnie apelujemy do seniorów, aby nigdy nie przekazywali pieniędzy obcym osobom. Jeśli ktoś zadzwoni z prośbą o finansowe wsparcie podając się za krewnego, należy zweryfikować informację i zadzwonić do rodziny w celu upewnienia się czy rzeczywiście do nas dzwonił. Jeżeli podejrzewamy, że mamy do czynienia z oszustem, należy natychmiast powiadomić policję - informują policjanci.

Spotkanie pod hasłem "Bezpieczeństwo seniorów" odbędzie się w piątek 30 września br. o godz. 18.00 w Kartuskim Centrum Kultury (Centrum Informacji Turystycznej) przy ul. Klasztornej w Kartuzach. Wstęp wolny!

MD-Z
info: KPP Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.