Kartuzy. Będą uczyć się jak żyć bezpiecznie

czwartek, 29 września 2016 r., 14:59
fot. NB

Tym razem to w kartuskiej "Jedynce" zainaugurowano akcję "Bezpieczne życie", która w szkołach będzie realizowana już po raz ósmy. Przez cały rok szkolny ponad 600 uczniów aż z 18 placówek będą poznawali zasady bezpieczeństwa.

Program "Bezpieczne życie" ma na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży poprzez upowszechnienie wiedzy i umiejętności z zakresu zachowania się w sytuacji zagrożenia, podniesienie kwalifikacji nauczycieli, którzy swoim podopiecznym przekazują wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, zwiększenie świadomości oraz wyrobienie umiejętności i nawyków zachowania się w trudnych sytuacjach. Dziewięciomiesięczny projekt zwieńczy konkurs, w którym jego uczestnicy będą mogli pochwalić się zdobytą wiedzą.

Z roku na rok akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony pedagogów i uczniów. Zainaugurowana została w 2009 roku. W sumie w siedmiu dotychczasowych edycjach wzięło w niej udział około ośmiu tysięcy osób.

Rozpoczęcie ósmej edycji "Bezpiecznego życia" miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach. Uczniowie tutejszej placówki z tej okazji przygotowali specjalny program artystyczny.

W tym roku wiedzę, jak zapobiegać zagrożeniom będzie zdobywać ponad 600 uczniów z 18 placówek z terenu powiatu kartuskiego. W głównej mierze będą to uczniowie klas I-III.

AL, NB

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.