Glincz. Zerówkowicze na pierwszej wspólnej wycieczce

piątek, 30 września 2016 r., 20:58
fot. nadesłane

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Remusa w Glinczu po raz pierwszy wzięli udział w ciekawej edukacyjnej wycieczce. Odwiedzili bibliotekę, komisariat i OSP w Żukowie. Mieli okazję poznać tajniki pracy bibliotekarzy, policjantów i strażaków. Dużą frajdę sprawił im występ na "Małej scenie", gdzie jako aktorzy zaprezentowali m.in. utwór J. Tuwima pt. "Warzywa".

Pierwszym punktem programu była Biblioteka Samorządowa, w której dyrektorka Danuta Trawicka wprowadziła uczniów w magiczny świat książek. Jej wieloletnie doświadczenie bibliotekarskie sprawiło, ze idealnie trafiła w gusta małych przyszłych czytelników. Dla każdego wybrała odpowiednią pozycję literatury dziecięcej. Wszyscy razem długim "pociągiem" wyruszyli w podróż pomiędzy półkami biblioteki. Na ostatnim przystanku czekała pani dyrektor z niespodziankami dla najmłodszych.

Dzięki uprzejmości Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie, dzieci mogły wystąpić na "Małej scenie". Przedstawione "Warzywa" Juliana Tuwima były formą podziękowania dla Danuty Trawickiej za gościnę w bibliotece. Ponadto wykorzystano fakt, że 29 września obchodzony jest Dzień Głośnego Czytania, uczniowie mieli więc okazję posłuchać zabawnych opowiadań w interpretacji swoich opiekunów.

Kolejna porcja emocji czekała na dzieci w Komisariacie Policji w Żukowie, po którym oprowadzał je Damian Rakowski. Pytaniom uczniów nie było końca. Kulminacyjnym momentem było jednak zaprezentowanie radiowozu.

Po takiej dawce wrażeń najmłodsi solidnie zgłodnieli, więc przy dyżurce czekały na nich pyszne drożdżówki.

Kolejna część wycieczka wiodła do nowej remizy OSP, gdzie na uczniów czekali druhowie - Witold Dargacz z dziećmi, Waldemar Dampc i Jerzy Hinz. To oni zaznajamiali uczniów ze swoją odpowiedzialną i niełatwą pracą. Największe zainteresowanie wzbudzały wozy z licznymi, tajemniczymi schowkami na profesjonalne i niezbędne sprzęty. Jedno spośród dzieci miało okazję wczuć się w rolę poszkodowanego, by pozostałym zaprezentować kolejne etapy postępowania z taką osobą. Nie lada atrakcją okazał się zjazd druha… po rurze, jakiej strażacy używają, kiedy potrzebują błyskawicznie znaleźć się przy samochodzie. Żukowscy druhowie mogli też się pochwalić gablotą z mnóstwem pucharów, które zdobyli w licznych zawodach.

Wycieczka odbyła się pod pieczą wychowawczyń - Emilii Formeli i Wiolety Krause.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.