Mimo braku uprawnień wsiadł za kółko. Miał 2,8 promila alkoholu

poniedziałek, 3 października 2016 r., 11:55
fot. archiwum

W miniony weekend kartuscy policjanci zatrzymali kolejnych amatorów jazdy na podwójnym gazie. Rekordzista miał 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w piątek o godz. 19.50. Policjanci zatrzymali w Kłosowie do kontroli drogowej volkswagena T4, którym kierował 26-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego.

- Mężczyzna zachowywał się podczas kontroli bardzo nerwowo, policjanci przypuszczając, że był nietrzeźwy wykonali badanie trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie prawie 2,8 promila alkoholu - mówi Magdalena Formela, p.o. oficera prasowego KPP Kartuzy.

Okazało się, że mężczyzna nie ma też uprawnień do kierowania pojazdami.

W niedzielę policjanci zatrzymali kolejnego amatora jazdy na podwójnym gazie. 40-letni mężczyzna kierował motorowerem mając w organizmie ok. 0,6 promila alkoholu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.