Zgorzałe. Nad jeziorem trwają poszukiwania mężczyzny

wtorek, 4 października 2016 r., 08:03
fot. MSz

Służby ratunkowe od wtorkowego poranku poszukują zaginionego mężczyzny. Poszukiwania trwają nad jeziorem Raduńskim Górnym w okolicach miejscowości Zgorzałe.

Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że trzech mężczyzn - ojciec z synem w wieku 55 i 19 lat, oraz 63-latek - wypłynęło łódką nad jezioro aby łowić ryby. W pewnym momencie na wodzie miała pojawić się fala, która wywróciła łódź. Pozostałym uczestnikom wyprawy udało się dopłynąć do brzegu, a 63-latka wciąż niestety nie odnaleziono.

Na miejscu wciąż trwają poszukiwania mężczyzny, utrudniają je silne podmuchy wiatru oraz fakt, że głębokość wody w miejscu wywrócenia się łodzi wynosi 20 metrów. Działania prowadzone są przy użyciu sonaru. W akcję poszukiwawczą zaangażowani są strażacy z JRG Kartuzy, OSP Stężyca, OSP Brodnica Górna, OSP Ostrzyce oraz nurkowie ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego działającej przy JRG Kościerzyna.

Więcej informacji wkrótce.

MSz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.